League 2: Με το over στο Πορτ Βέιλ - Σουίντον

Πέμπτη, 19 Μαΐου 2022 - 01:46

Πορτ Βέιλ και Σουίντον αναμετρώνται στην ημιτελική ρεβάνς των πλέι οφ ανόδου.

2.35 3 2.82 1.7 1.91 1.25 3.2 1.68 1.94 1.35 1.28 1.48

Επαναληπτικός ημιτελικός των πλέι οφ ανόδου (παράταση, πέναλτι), δεν μετρούν παραπάνω τα εκτός έδρας γκολ.

ΠΟΡΤ ΒΕΪΛ-ΣΟΥΪΝΤΟΝ
Η Πορτ Βέιλ βρέθηκε σε δυσχερή θέση όμως μετά και τις αλλαγές του Κλαρκ αντέδρασε, μείωσε και πλέον έχει καλές πιθανότητες στην ισχυρή της έδρα. Στην κανονική διάρκεια βρέθηκε πολύ κοντά στην απευθείας άνοδο, όμως «αυτοκτόνησε» στις τελευταίες στροφές. Αμφίβολος ο μέσος Χάσεϊ, νοκ άουτ οι Κας (αμυντικός), Κόνλον (μέσος), Ρόντνεϊ (φορ, 1 γκολ).
Με πρωταγωνιστή τον ΜακΚίρντι που σκόραρε δις (23 γκολ στη σεζόν), η Σουίντον πήρε έστω οριακό προβάδισμα πρόκρισης πανηγυρίζοντας την πέμπτη συνεχόμενη νίκη. Είχε τον έλεγχο για μία ώρα αγώνα, έκτοτε πιέστηκε. Εχει την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος, όπως και την καλύτερη επίδοση εκτός έδρας (13-4-6). Over τα εννιά από τα έντεκα τελευταία. Δεν υπολογίζονται οι αμυντικοί Κούπερ, Χαντ, Τόμλινσον και ο βασικός μέσος Λίντεν.

Α’ ΜΑΤΣ
ΣΟΥΙΝΤΟΝ-ΠΟΡΤ ΒΕΙΛ 2-1
Τα δύο γκολ του ΜακΚίρντι (26’, 68’) έβαλαν σε θέση οδηγού την Σουίντον, ενώ για την Πορτ Βέιλ μείωσε ο Γουίλσον (83’).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Η Σουίντον ήταν η ομάδα με την μεγαλύτερη εκτός έδρας συγκομιδή, με το αβαντάζ και του 2-1 έχει θεωρητικά προβάδισμα πρόκρισης. Ομως και η Πορτ Βέιλ είναι αποτελεσματική εντός, αν και δεν δείχνει στην καλύτερη κατάσταση. Παίζουν όλα τα αποτελέσματα, θα στραφούμε στο over (2.00).

19/05/2022League Two: Regular Season