Α’ Γαλλίας: Προσπαθεί να συνέλθει η Λιλ

Παρασκευή, 26 Αυγούστου 2022 - 01:02

Η Αζαξιό υποδέχεται την Λιλ στο εναρκτήριο ματς της 4ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Η 4η αγωνιστική στην Λιγκ 1 ξεκινάει από το Αζαξιό. Η νεοφώτιστη ομάδα υποδέχεται την Λιλ και το στοιχηματικό ενδιαφέρον είναι μεγάλο.

Αζαξιό

H Aζαξιό βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Ρεν, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έχασε πέναλτι, ισοφάρισε τελικά, αλλά έχασε 2-1. Επέστρεψε στις ήττες μετά την ισοπαλία 0-0 με την Λανς και παραμένει, χωρίς νίκη σε τρία παιχνίδια.

Παρουσιάζει αρκετές αδυναμίες και είναι από τα φαβορί για τον υποβιβασμό. Οι δύο από τους τρεις αγώνες έχουν έρθει Over και Goal/goal. Χωρίς απουσίες.

Λιλ

Η Λιλ προσπαθεί να ανασυνταχθεί μετά την συντριβή που γνώρισε από την Παρί Σεν Ζερμέν με 1-7! Παρουσιάστηκε απρόσμενα κακή και δεν μπόρεσε να φρενάρει τους ασταμάτητους αντιπάλους της! Γνώρισε την πρώτη της ήττα, ενώ δεν έχει νίκη σε δύο ματς μετά την επικράτηση της με 4-1 στην πρεμιέρα κόντρα στην Οσέρ.

Και οι τρεις αγώνες της έχουν έρθει Goal/goal. Εκτός λογω πειθαρχικού παραπτώματος ο επιθετικός Μπαγιό (3/0). Δεν υπολογίζονται ακόμη ο μέσος Καμπελά (2/0) και ο επιθετικός Γουεά.

3.05 3.1 2.42 1.58 2.32 1.2 4.5 1.92 1.78 1.54 1.35 1.38
Αζαξιό - Λιλ / Εκτίμηση

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Χωρίς νίκη παραμένει η Αζαξιό, η οποία δεν πείθει, ενώ η Λιλ καλείται να αντιδράσει μετά τη συντριβή από την Παρί. Θα αποφύγουμε την πρόβλεψη βασικού σημείου και θα πάμε στο εύρος 2-3 γκολ (1,95).