Νότιγχαμ-Τότεναμ: «Χτυπάει» ξανά ο Κέιν

Κυριακή, 28 Αυγούστου 2022 - 01:00

Ο Χάρι Κέιν μπορεί να πληγώσει τη Νότιγχαμ την Κυριακή.

Νότιγχαμ Φόρεστ

Η Νότιγχαμ συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις, καθώς στο πρωτάθλημα (τρία συνεχόμενα under 2.5) μετά την ισοπαλία με την Έβερτον είναι αήττητη δύο σερί αγωνιστικές, ενώ μεσοβδόμαδα κέρδισε 3-0 στο Γκρίμσμπι για το Λιγκ Καπ. Η ομάδα του Στιβ Κούπερ έχει οκτώ σερί εντός έδρας νίκες πρωταθλήματος, το μεγαλύτερο σερί της ως γηπεδούχος από το 2010, ενώ έχει 10 ανέπαφες εστίες στα τελευταία 16 στο Σίτι Γκράουντ. Εκτός οι μπακ Ρίτσαρντς, Νιακατέ, αμφίβολος ο μέσος Κόλμπακ και ο επιθετικός Γκιμπς - Ουάιτ.

Πιθανή ενδεκάδα: Χέντερσον - Γουόραλ, Κουκ, ΜακΚένα - Ουίλιαμς, Μανγκαλά, Ο' Μπράιεν, Τόφολο - Λίνγκαρντ - Τζόνσον, Αβονίγι.

Τότεναμ

Η Τότεναμ πήρε το τρίποντο απέναντι στην Γουλβς και είναι αήττητη στο πρωτάθλημα, με τον Κέιν να σκοράρει δύο σερί αγωνιστικές και να γίνεται ο παίκτης με τα περισσότερα γκολ Πρέμιερ Λιγκ με μία μόνο ομάδα. Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε δεν έχει ηττηθεί εκτός έδρας από τη Νότιγχαμ από το 1997, αλλά δεν έχουν παίξει σε καμία διοργάνωση από το 2014. Τα τελευταία 5 γκολ πρωταθλήματος επιτεύχθηκαν στο β' ημίχρονο. Αμφίβολος ο επιθετικός Λούκας, ο μέσος Σκιπ και ο μπακ Ρομέρο.

Πιθανή ενδεκάδα: Γιορίς - Σάντσες, Ντάιερ, Ντέιβις - Έμερσον, Μπεντανκούρ, Χόιμπιεργκ, Πέρισιτς - Κουλουσέφσκι, Κέιν, Σον.

6 4.25 1.41 2.25 1.5 1.47 2.32 1.68 1.94 2.62 1.13 1.08
Νότιγχαμ Φόρεστ - Τότεναμ / Εκτίμηση

Η Τότεναμ πιθανόν να δυσκολευτεί, αλλά μπορεί να πάρει τη νίκη με τον Κέιν να σκοράρει τρίτη σερί αγωνιστική.