Α' Γαλλίας: Λοριάν για κορυφή!

Παρασκευή, 16 Σεπτεμβρίου 2022 - 00:21

Η ευχάριστη έκπληξη του Σαμπιονά, αντιμετωπίζει την υπό κρίση Οσέρ κι αν νικήσει θα πιάσει στην κορυφή τις Παρί και Μαρσέιγ!

Οσέρ

Η Οσέρ στο ξεκίνημα του αγώνα με την Ρεν βρέθηκε πίσω στο σκορ, στο δεύτερο ημίχρονο κατέρρευσε, δέχθηκε τέσσερα γκολ και γνώρισε «βαριά» ήττα με 0-5!

Υπέστη 3η διαδοχική ήττα και ενώ είχε προηγηθεί μίνι νικηφόρο σερί δύο παιχνιδιών και αήττητο τριών αγώνων.

Το κλίμα δεν είναι καλό και ήδη η πίεση έκανε την εμφάνιση της. Καθώς τα τελευταία ανεπιτυχή αποτελέσματα έφεραν γκρίνια και από τους οπαδούς.

Εκτός παραμένουν ο αμυντικός Ζανβιέ (3/1) και ο επιθετικός Σαρμπονιέ (2/1).

Λοριάν

Η Λοριάν βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Ναντ, έκανε την ανατροπή και προηγήθηκε 3-1, για να επικρατήσει τελικά με 3-2. Εχει μόνο μία ήττα σε επτά παιχνίδια.

Εξαιρετική μέχρι στιγμής η παρουσία της, βρίσκεται στην 4η θέση, αποτελεί την ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος!

Χωρίς προβλήματα στο αγωνιστικό κομμάτι. Κάτι που δίνει την δυνατότητα για να παρατάξει το καλύτερο δυνατό σχήμα.