Με δύο αμφίρροπες αναμετρήσεις “ανοίγει” η αγωνιστική στην “φανταχτερή” Premier League και δοκιμάζουμε την τύχη μας σε πονταρίσματα τερμάτων.

Πρέμιερ Λιγκ:

22:00, Novasports Premier League

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ-ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ

Η Άστον Βίλα είναι τέσσερα σερί παιχνίδια χωρίς τρίποντο και έχει κερδίσει μόνο ένα από τα τελευταία δέκα στο πρωτάθλημα, ενώ δέχεται γκολ σε 11 σερί! Τσίμπησε πάντως έναν βαθμό ψυχολογίας στο τελευταίο με την πρωταθλήτρια Σίτι, εκτός ο μπακ Κας, αμφίβολοι οι τερμ. Μαρτίνεζ και Ολσεν.

Η Σαουθάμπτον εναλάσσεται μεταξύ νικών με 2-1 και ηττών με 0-1 σε τέσσερις σερί αγώνες, προερχόμενη απο αποτυχία με την Γουλβς. Η ομάδα του Ραλφ Χάζενχουτλ δεν έχει καταφέρει να κρατήσει ανέπαφη εστία φέτος, ενώ δέχεται το πρώτο γκολ και στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές, χάνοντας όμως μόνο στις δύο.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Το σετ θα μπορούσε να ειναι πιο μοιρασμένο καθώς η Βίλα πασχίζει για βαθμούς φέτος. Και οι δύο ομάδες ειναι προβληματικές στην άμυνα και θα προτιμήσουμε το γκολ/γκολ που προσφέρεται πάντως σε “διαβασμένη” τιμή.

22:00, Novasports Prime

ΝΟΤΙΓΧΑΜ-ΦΟΥΛΑΜ

Η Νότιγχαμ προέρχεται από την οδυνηρή εντός έδρας ανατροπή με Μπόρνμουθ και την τρίτη σερί ήττα, δεχόμενη 11 γκολ στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές. “Βολεύτηκε” με την αναβολή της προηγούμενης αγωνιστικής, καθώς πρωταγωνίστησε στο μεταγραφικό παζάρι και χρειάζεται χρόμνο... προσαρμογής.

Η Φούλαμ προέρχεται από την ήττα 2-1 από την Τότεναμ και οι δύο φετινές της ήττες είναι με το ίδιο σκορ. Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα έχει πληρώσει γκολ – γκολ και over 2.5 σε όλα τα φετινά παιχνίδια πρωταθλήματος πλην εντός. Συμπλήρωσε οκτώ εξορμήσεις χωρίς διπλό στην Πρεμιερ Λιγκ.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Και οι δύο ομάδες δεν αποτελούν υπόδειγμα σταθερότητας στα πρώτα ματς. Το λογικό γκολ/γκολ προσφέρεται σε “διαβασμένη” τιμή και θα προτιμήσουμε την ισοπαλία στο πρώτο ημίχρονο (2.00).