Super League: Τα φαβορί και το ντέρμπι!

Τετάρτη, 28 Σεπτεμβρίου 2022 - 13:05

Η αναμέτρηση ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής, με τους γηπεδούχους να προσφέρονται οριακό φαβορί για τη νίκη. Στο 1.20 – 1.23 η νίκη της ΑΕΚ επί του Ιωνικού.

Επιστροφή στην συλλογική δράση μετά τις αναμετρήσεις των εθνικών ομάδων και στην 6η αγωνιστική της Super League δεσπόζει το ντέρμπι του ΠΑΟΚ με τον «αψεγάδιαστο» Παναθηναϊκό. Ο άσος προσφέρεται από 2.45 έως 2,55, ενώ το έξι στα έξι των «πρασίνων» συναντάται οριακά «χαμηλότερα» από το 3.00 (2.95). Οι μπουκ… συμφωνούν πως το ντέρμπι δεν θα ξεφύγει στο σκορ καθώς το over 2,5 δεν ξεπερνά το 1.65. Οι ισοπαλίες (0-0, 1-1, 2-2, 3-3) προσφέρονται «χαμηλότερα» (2.75) από κάθε άλλο ακριβές σκορ πολλαπλών επιλογών, στο 1.95 συναντάται το 1-0 anytime σκορ, στο 2.20 το 0-1 και στο 2.80 το 1-1.

Πιο «βατό» φαντάζει το έργο του Ολυμπιακού κόντρα στον Ατρόμητο, με τον άσο να μην ξεπερνά το 1.35. «Ανοιχτό» αντιθέτως ως προς την έκταση του σκορ, καθώς το under συναντάται στο 1.85 έναντι του 1.95 του over. Η ΑΕΚ αποτελεί το πιο δυνατο φαβορί της αγωνιστικής, καθώς η επικράτηση της επί του Ιωνικού δεν ξεπερνά το 1,23 ενώ οι μπουκ εκτιμούν πως το σκορ θα… ξεφύγει και το over προσφέρεται φαβορί (1.72).

Η αγωνιστική «ανοίγει» με την αμφίρροπη αναμέτρηση της Λαμίας με τον Λεβαδειακό, όπου το under φαντάζει κάτι παραπάνω από πιθανό (1.55) σύμφωνα με τις στοιχηματικές εταιρείες. Ο Αστέρας έχει τον πρώτο λόγο κόντρα στον ΟΦΗ (1.95 – 3.40 – 4.10), «πονηρή» κρίνεται η εξόρμηση του Αρη στον Βόλο (3.80 – 3.25 – 1.99), όπου το under είναι και εδώ το φαβορί στο σετ (1.70).

Τέλος, την Δευτέρα ο ΠΑΣ Γιάννινα φιλοξενεί τον Παναιτωλικό, με το σετ 2.15 – 3.20 – 3.70 να φανερώνει τις στοιχηματικές δυσκολίες της αναμέτρησης. Το γκολ/γκολ… ξεφεύγει στο 2.10, γενικότερα οι μπουκ εκτιμούν πως το σκορ θα κριθεί σε οριακή διαφορά με το over να συναντάται στο 2.50.

28/09/2022Super League 1: Regular Season