Παρασκευή, 7 Οκτωβρίου 2022 - 01:50

Η Λυών κόντρα στην Τουλούζ θα επιδιώξει να βάλει «φρένο» στις ήττες, στην «αυλαία» της 10ης αγωνιστικής του Σαμπιονά.

Με το παιχνίδι της Λυών κόντρα στην Τουλούζ ξεκινάει η 10η αγωνιστική του Σαμπιονά. Σέντρα στις 22.00, τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports 2.

Λυών

Η Λυών, έπειτα από ένα αμφίρροπο ματς, έχασε 0-1 από την αήττητη Λανς. Υπέστη 4η διαδοχική ήττα και ενώ είχε προηγηθεί αήττητο πέντε αγώνων, συνεχίζεται σε πτώση και προβληματίζει. Ξεκίνησε τη σεζόν δυναμικά και με φιλοδοξίες, αλλά τώρα διανύει μία περίοδο κάμψης.

Χωρίς προβλήματα

Πάντως, στην έδρα της έχει τέσσερις νίκες σε πέντε αγώνες, ενώ έχει μόνο μία ήττα εντός προγράμματος από την Παρί. Χωρίς προβλήματα.

Πιθανή 11άδα: ΛόπεςΕνρίκε, Μπόατενγκ, Ντιομαντέ, ΤαλιαφίκοΚακερέ, Λεπενάντ, ΑουάρΤέτε, Λακαζέτ, Τοκό Εκαμπί.

Τουλούζ

Η Τουλούζ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ματς με τη Μονπελιέ, αλλά στη συνέχεια πέτυχε τέσσερα γκολ, στο 60’ έμεινε με δέκα παίκτες και τελικά επικράτησε 4-2. Αντέδρασε άμεσα μετά την εκτός έδρας ήττα από τη Λιλ (1-2) και επέστρεψε στις νίκες.