Α’ Ισπανίας: Μπορεί το 3 στα 3 η Βαγιεκάνο

Με την αναμέτρηση ανάμεσα στη Ράγιο Βαγιεκάνο και τη Χετάφε ανοίγει η αυλαία της 9ης αγωνιστικής στην Πριμέρα Ντιβιζιόν.

1.87 3.25 4.5 1.52 2.45 1.16 5 2.07 1.67 1.21 1.34 1.88

22:00

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ-ΧΕΤΑΦΕ

Η ήττα από την Αλμερία (3-1) ήταν η τρίτη διαδοχική εκτός έδρας για τη Ράγιο Βαγιεκάνο, η οποία δυσκολεύεται μακριά από το «Βαγέκας» όπου έχει δύο σερί νίκες. Εκεί περιμένει τη Χετάφε στο τοπικό ντέρμπι για το 3 στα 3 εντός. Πέμπτο σερί GG και over. Σούπερ παράδοση με τη Χετάφε με 5 νίκες σε 7 ματς εντός. Αμφίβολος ο μέσος Άλβαρο Γαρθία. Ο επιθετικός Αντρές Μαρτίν παραμένει εκτός.

Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα δέχτηκε γκολ και δεν κατάφερε να αντιδράσει η Χετάφε, χάνοντας από τη Ρεάλ Μαδρίτης (0-1). Δεύτερη σερί ήττα για τους Μαδριλένους, και οι δύο στο σπίτι τους. Η άμυνα αποτελεί το βασικό πρόβλημα: με 16 γκολ παθητικό σε επτά ματς η Χετάφε έχει τη δεύτερη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος. Τρία GG και over στα πέντε τελευταία ματς. Αμφίβολο αν θα επιστρέψουν οι μέσοι Αραμπάρι, Μαξίμοβιτς.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Μπορεί η Ράγιο να κάνει το 3 στα 3 στο «Βαγέκας» και θα την εμπιστευτούμε (2.02). Πιθανό και το NG (1.65).