Εντυπωσιακά έχει ξεκινήσει στην Eliteserien η Οντ που υποδέχεται την επικίνδυνη Λίλεστρομ

20:00

Διπλή προσφορά* δωρεάν για όλους στο Pamestoixima.gr!

Οντ

Τη δεύτερη φετινή νίκη πανηγύρισε η Οντ στην έδρα της Τρόμσο (0-1). Απειλήθηκε στο 8’, ενώ στο 25’ έχασε την πρώτη και μοναδική της ευκαιρία μέχρι το καθοριστικό γκολ, σε ένα ματς με κακό θέαμα. Εξαιρετική η αμυντική λειτουργία, στις πέντε από τις έξι αγωνιστικές δεν δέχτηκε ούτε ένα γκολ (6/6 under)! Αμφίβολοι οι Γιοχάνσεν (στόπερ) και Χίεν (Σουηδός αμυντικός), εξέτισε ο βασικός μέσος Βάλεμ (1 ασίστ).

Λίλεστρομ

Η Λίλεστρομ υποτάχθηκε στην ανωτερότητα της Μπόντο Γκλιμτ (1-2), πάντως το ξεκίνημα της στη σεζόν κρίνεται ικανοποιητικό καθώς σε λίγες ημέρες θα διεκδικήσει και το κύπελλο στον τελικό με την Μπραν. Η πρωτοπόρος της έβαλε δύσκολα κυρίως στην επανάληψη, πάντως το πάλεψε ισοφαρίζοντας προσωρινά. Και τα τέσσερα τελευταία στο πρωτάθλημα ήταν συνδυασμός γκολ-γκολ και over. Αμφίβολοι οι Ρόσετ (βασικός αμυντικός), Λούντεμο και Εντ (μέσοι), εκτός ο αν. φορ Σόλμπεργκ.