Με απόδοση στο 5,05!

Κυριακή, 22 Ιανουαρίου 2023 - 11:29

Δυνατή δυάδα από Ελλάδα και Ιταλία με πολλές αιτίες

Καλημέρα και καλή Κυριακή σε όλους. Το κουπόνι είναι εξαιρετικά και γεμάτο ενδιαφέροντα παιχνίδια. Πολλά τα ντέρμπι που έχουν μεγάλη ίντριγκα.

Πάμε άμεσα στην πρόταση που σε συνδυασμό φτάνει το 5,05! Θα κάνω την αρχή με το ντέρμπι της Super League. Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο δεύτερο σερί μεταξύ τους ματς. Το πρώτο ήταν την περασμένη Τετάρτη στην Τούμπα για το κύπελλο. Ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με 2-0 αν και στο πρώτο 45λεπτο τα χρειάστηκε.

Με βάση την εικόνα που είχε ο Παναθηναϊκός διάλεξε ημίχρονα. Δηλαδή κυνήγησε ένα γκολ στο πρώτο 45λεπτο και δεν του βγήκε. Μετά θέλησε να κρατήσει χαμηλά το σκορ κι έκανε αλλαγές δίνοντας ανάσες σε κομβικούς παίκτες. Γιατί δεν έχει και βάθος στο ρόστερ, ενώ στο μυαλό μπήκε το ντέρμπι της Κυριακής για το πρωτάθλημα.

Ο ΠΑΟΚ από την άλλη έχει βάθος στο ρόστερ πλέον, αλλά στο πρωτάθλημα παρουσιάζει σκαμπανεβάσματα. Ξέρει πως θα είναι δύσκολη αναμέτρηση. Τα πράγματα θα είναι διαφορετικά και θα δυσκολευτεί. Ο άσος είναι στο υψηλό 2,32 κι έχει την αξία του.

Πάμε και στο ντέρμπι της Γιουβέντους με την Αταλάντα. Οι γηπεδούχοι ηττήθηκαν 5-1 στο εκτός ντέρμπι με τη Νάπολι. Μετά ήρθε και το σοκ με την αφαίρεση 15 βαθμών για οικονομικές ατασθαλίες.

Η Αταλάντα από την μεριά της διέλυσε 8-2 τη Σαλερνιτάνα για το πρωτάθλημα. Μετά επιβλήθηκε 5-2 εντός της Σπέτσια για το κύπελλο. Σε εξαιρετική κατάσταση είναι αλλά η Γιουβέντους έχει πολλά πρέπει πλέον για να πάρει τη νίκη. Πριν τη Νάπολι είχε 8 σερί νίκες και δεν είχε δεχθεί γκολ... Στο 2,18 ο άσος.

Playout

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Αλέξανδρου Χρηστάκου. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr