Δυάδα τετραπλασιασμού

Σάββατο, 4 Ιουνίου 2022 - 02:49

Θα.. ξεγλιστρήσω από το Nations League το Σάββατο, με επιλογές από Σεγούντα και προκριματικά Κόπα Αφρικα.

1.8 3.05 4.35 1.6 2.05 1.18 3.7 1.88 1.72 1.18 1.28 1.78

Στον επαναληπτικό ημιτελικό των πλέι οφ ανόδου της Σεγούντα, ανάμεσα σε Λας Πάλμας και Τενερίφη, θα εμπιστευτώ τους γηπεδούχους. Το πρώτο ματς έληξε με νίκη της Τενερίφης (1-0) και οι δύο ομάδες παίζουν τους κόπους μιας χρονιάς σε αυτό το ντέρμπι των Καναρίων νήσων. Με την Λας Πάλμας πάντως να έχει πραγματοποιήσει καλύτερη πορεία συνολικά στη σεζόν, η προ ημερών ήττα ήταν η πρώτη μετά από 11 ματς, με 9 νίκες. Αντιθέτως, για την Τενερίφη ήταν η πρώτη επιτυχία μετά από τρεις κολλητές ήττες. Θα πάω με τον άσο στο αξιόλογο 1,98.

Στην 1η αγωνιστική των προκριματικών του Κόπα Αφρικα, θα ρισκάρω με άσο από ημίχρονο στο Αλγερία-Ουγκάντα. Η μέρα με τη νύχτα η διαφορά των δύο ομάδων, με τους γηπεδούχους να διαθέτουν ένα από τα ποιοτικότερα ρόστερ της ηπείρου ωστόσο δεν καταφέρνουν πάντα να το αποδεικνύουν στον αγωνιστικό χώρο. Για την ακρίβεια, συχνά δεν το καταφέρνουν. Πάντως απέναντι στην αδύναμη Ουγκάντα δεν προβλέπεται να βρουν αντίσταση. Ούτε στο προηγούμενο Κόπα Αφρικα βρέθηκαν οι φιλοξενούμενοι, που το τελευταίο διάστημα έχουν αλλάξει αγωνιστική φιλοσοφία παίζοντας εμφανώς πιο επιθετικά, πρώτος και τελευταίος λόγος στους Αλγερινούς.

Promotion Play-off

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Μάκη Κασσαλία. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr