Μάκης Κασσαλιάς

Ρίσκο με ΠΑΟΚ Β'

Δευτέρα, 15 Ιανουαρίου 2024 - 03:24

Στους καλοπληρωμένους άσους στα ΠΑΟΚ Β'-Ηρακλής και Γκιμαράες-Αρούκα θα στηριχτώ την Δευτέρα.

Στην Superleague 2 και στο... μίνι ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ Β' και Ηρακλή, βρίσκω αξία στον άσο σε τιμές αουτσάιντερ. Και αυτό το ματς θα διεξαχθεί στην έδρα του Μακεδονικού. Αν και οι -τυπικά- γηπεδούχοι δεν διανύουν την καλύτερη τους περίοδο μετρώντας τέσσερις ήττες στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές (πιο πρόσφατη το 1-0 στην έδρα της ΑΕΚ Β', ενώ πέτυχαν μόνο ένα γκολ στα τρία πιο πρόσφατα, σήμερα τους δίνεται μία ευκαιρία για να ανακάμψουν σε μάχη και γοήτρου. Ο Ηρακλής δεν είναι αμελητέος έχει όμως αμυντικά κενά και αρκέστηκε σε μόλις μία νίκη στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές (1-3-1). Εμπεριέχει ρίσκο αλλά και αξία ο άσος.

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Στην Α' Πορτογαλίας, ποντάρω τον άσο στο Γκιμαράες-Αρούκα. Ξεκάθαρα ανώτερο σύνολο οι γηπεδούχοι, φουλάρουν για την ευρωπαϊκή έξοδο και στηριζόμενοι στην εξαιρετική αμυντική λειτουργία μπορούν να τα καταφέρουν. Πρέπει να πάρουν βέβαια αυτό το ματς. Με γκολ στο 98' η Γκιμαράες πήρε πολύτιμο εκτός έδρας βαθμό κόντρα στην Μπράγκα (1-1), διευρύνοντας στις πέντε αγωνιστικές το αήττητο σερί. Βασικό ατού η σφιχτή αμυντική γραμμή. Η Αρούκα έτρεχε μεν αήττητο τεσσάρων αγωνιστικών πριν υποστεί αναμενόμενη ήττα από την Μπενφίκα (0-3), αλλά συνολικά δεν.. λέει πολλά και περιμένω να λυγίσει σε μία από τις ισχυρότερες έδρες της κατηγορίας.

ΠΡΟΤΑΣΗ

ΠΑΟΚ Β'-Ηρακλής 1 2,70

Γκιμαράες-Αρούκα 1 1,95

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Μάκη Κασσαλία. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr