Μάκης Κασσαλιάς

Σημεία με αξία

Παρασκευή, 9 Φεβρουαρίου 2024 - 02:04

Με τον καλοπληρωμένο άσο στο ντέρμπι Ομόνοιας-Ανόρθωσης και τη νίκη της Μαρσέιγ από ημίχρονο με την Μετς θα πορευτώ την Παρασκευή.

Η Ομόνοια προερχόταν από τρία μαζεμένα ματς δίχως νίκη και με μόνο έναν πόντο στο ενεργητικό της, αλλά κόντρα στον Απόλλωνα Λεμεσού έδειξε χαρακτήρα και ποιότητα. Εστω στην τελευταία φάση πήρε το διπλό που της επέτρεψε να πατήσει φρένο στον κατήφορο (1-2), όμως έχει μείνει δέκα ολόκληρους βαθμούς πάνω από την κορυφή, οφείλει να τρέξει θετικό σερί αν θέλει να ελπίζει ακόμα σε τίτλο. Η άμυνα κάνει όλη τη ζημιά στους πράσινους. Η Ανόρθωση υποχωρεί διαρκώς στην κατάταξη και πλέον κινδυνεύει να χάσει κάθε ελπίδα για τον τίτλο. Εσωσε στο 96' ένα βαθμό κόντρα στην Πάφο (2-2), είναι και ο μοναδικός στα τρία τελευταία. Η άμυνα αποτελεί αρνητικό σημείο αναφοράς εσχάτως, δέχθηκε από δύο γκολ στα τρία πιο πρόσφατα. Δεν αρέσει ιδιαίτερα φέτος η “Κυρία” και ο άσος πληρώνει καλά.

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Στο Σαμπιονά, παίζω από ημίχρονο στο Μαρσέιγ-Μετς. Η Μαρσέιγ έχασε 1-0 στην έδρα της Λυών, αλλά θα μπορούσε να είχε καλύτερη τύχη, καθώς δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο δεν έφτασε στο γκολ. Επέστρεψε άμεσα στις ήττες μετά την εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Μονακό. Δεν έχει νίκη σε τέσσερα ματς σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, ενώ υπάρχουν και αρκετές απουσίες (στόπερ Μπεμπά, μέσοι, Χαρίτ, Ουνάχι, Ρονζιέ, επιθετικοί Ν’ Ντιάιγ, Σαρ. Ωστόσο αυτόν τον αντίπαλο δεν μπορεί παρά να τον νικήσει. Οκτώ διαδοχικές ήττες μετράει η Μετς. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο από τη Λοριάν, ισοφάρισε γρήγορα, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκε 2ο γκολ και έχασε 1-2. Βρέθηκε, πλέον, στην επικίνδυνη ζώνη και αυξήθηκε ακόμη περισσότερο η πίεση!

ΠΡΟΤΑΣΗ

Ομόνοια-Ανόρθωση 1 2,35

Μαρσέιγ-Μετς 1/1 2,10

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Μάκη Κασσαλία. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr