Μάκης Κασσαλιάς

Γκολ στο Κίελο, νίκη η Σοσιεδάδ

Παρασκευή, 23 Φεβρουαρίου 2024 - 02:41

Σε Τσβάιτε Λίγκα και Πριμέρα ανιχνεύτηκαν οι επιλογές της Παρασκευής.

Στην Β' Γερμανίας και στο ντέρμπι κορυφής Χολστάιν Κίελ-Σαν Πάουλι, ποντάρω στον συνδυασμό γκολ-γκολ και over. Ηταν εντυπωσιακή η Χολστάιν στο πέρασμα με 4-0 από το Πάντερμπορν, εμφανώς έχει ανεβάσει στροφές καθώς αποσπάστηκε με τέσσερις βαθμούς από την τρίτη θέση και τώρα δίνει κρας τεστ με την πρωτοπόρο. Είναι αήττητη για τρία παιχνίδια και έχει νικήσει στα δύο τελευταία χωρίς να δεχτεί γκολ. Η Σαν Πάουλι αν και με παίκτη λιγότερο για μισή ώρα κατάφερε και με τύχη να επιβληθεί της Μπράουνσβαϊγκ (1-0). Επέστρεψε δύσκολα στις νίκες, πάντως εκτός έδρας έχει χάσει βαθμούς από Όσναμπρικ και Μαγδεμβούργο, αδύναμες ομάδες οπότε δεν είναι και τόσο αξιόπιστη. Στο ματς του πρώτου γύρου: Σαν Πάουλι-Χολστάιν Κίελ 5-1.

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Στην Πριμέρα πάω με τον άσο στο Ρεάλ Σοσιεδάδ-Βιγιαρεάλ. Οι Βάσκοι ισoφάρισαν στο 38’ την Μαγιόρκα, που είχε αποβολή στο 45’ και δεύτερη αποβολή στις καθυστερήσεις όταν έβαλε και δεύτερο γκολ για μια νίκη-θρίλερ (1-2). Ακολουθεί ο επαναληπτικός ημιτελικός κυπέλλου εντός με την Μαγιόρκα και στις 5 Μαρτίου έχει την ρεβάνς με την Παρί για το Τσάμπιονς Λιγκ. Η Βιγιαρεάλ είχε στοχεύσει στη νίκη στο ματς με την Χετάφε αλλά δεν της βγήκε το ματς και έμεινε στην ισοπαλία (1-1). Το θετικό για την ομάδα του Μαρθελίνο είναι πως συμπλήρωσε μια αήττητη 5άδα αγώνων αλλά με 4 ισοπαλίες, εκ των οποίων οι 3 ήταν με σκορ 1-1. Πιο ποιοτική η Σοσιεδάδ και στο εναρκτήριο ματς της 26ης αγωνιστικής θα εμπιστευτώ την έδρα.

ΠΡΟΤΑΣΗ

Χολστάιν Κίελ-Σαν Πάουλι G&over 2,10

Σοσιεδάδ-Βιγιαρεάλ 1 1,85

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Μάκη Κασσαλία. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr