Μάκης Κασσαλιάς

Γκολ στο Πολωνία - Τουρκία, ανώτερη η Σεαρά

Δευτέρα, 10 Ιουνίου 2024 - 02:43

Λιτό το πρόγραμμα της Δευτέρας, πάμε με μία δυάδα μέτριου ρίσκου.

Στο φιλικό Πολωνία-Τουρκία ποντάρω στο αμφίτερμα συνδυαστικά με τουλάχιστον ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, λίγο πάνω από τον διπλασιασμό. Η Πολωνία προκρίθηκε στο Εuro στα πέναλτι σε βάρος της Ουαλίας και προετοιμάζεται με τα φιλικά κόντρα σε Ουκρανία (νίκησε με 3-1 την Παρασκευή, με καλή εμφάνιση κυρίως στο πρώτο ημίχρονο) και Τουρκία στη Βαρσοβία. Είναι αήττητη στα επτά τελευταία (με τέσσερις νίκες), εντός έδρας επίσης τρέχει αήττητο επτά αγώνων από τον Νοέμβριο του 2022, έχοντας κερδίσει μεταξύ άλλων τη Γερμανία. Οι Τούρκοι έδειξαν καλό πρόσωπο στο τελευταίο φιλικό με την Ιταλία (0-0) και ολοκληρώνουν την προετοιμασία για το EURO με ακόμη ένα δυνατό τεστ. Θέλουν να βάλει ένα τέλος σε σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη και να πάνε στη Γερμανία με αυτοπεποίθηση, εκτός έδρας, έχουν νικήσει δύο από τα τελευταία έξι αλλά ήταν απέναντι στις ισχυρές Κροατία και Γερμανία. Θεωρούμε αρκετά πιιθανό το ενδεχόμενο να δούμε γκολ σε αυτό το ενδιαφέρον φιλικό.

* Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις
21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Στην Β' Βραζιλίας, στο Βίλα Νόβα-Σεαρά δεν βλέπω να χάνουν οι φιλοξενούμενοι που είναι πιο ποιοτικοί. Ομάδα έδρας η Βίλα Νόβα, περιορίστηκε στην ισοπαλία εκτός με Σαπεκοένσε παρότι προηγήθηκε στο 84' . Και φέτος (όπως πέρυσι) ποντάρει αποκλειστικά στην έδρα, (3-1-0). Νέα νίκη για την πειθαρχημένη Σεαρά επί της Κοριτίμπα (1-0), συνεχίζοντας τις υψηλές πτήσεις. Ξεκίνησε μουδιασμένα αλλά σταδιακά έχει βρει για τα καλά ρυθμό, “τρέχει” αήττητο έξι αγωνιστικών (6-2-0) και παγιώνεται στις πρώτες θέσεις, σκοπεύοντας στην επιστροφή στα μεγάλα σαλόνια μετά από απουσία δύο ετών. Αξιόπιστοι έως τώρα οι φιλοξενούμενοι και θα τους ακολουθήσω.

ΠΡΟΤΑΣΗ

Πολωνία-Τουρκία γκολ-γκολ&over 0,5 ημιχρόνου 2,10

Βίλα Νόβα-Σεαρά 2 3,40 ή 2 DNB 2,20

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Μάκη Κασσαλία. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr