Νίκος Ζελιαναίος

Μπενεβέντο και Λίβερπουλ!

Τρίτη, 17 Μαΐου 2022 - 13:47

Η Μπενεβέντο στα πλέι οφ ανόδου από την Β Ιταλίας στο Καμπιονάτο και η Λίβερπουλ στην Πρέμιερ Λιγκ έχουν καλή τύχη στο σημερινό πρόγραμμα. Η Μπενεβέντο επιζητά τη νίκη που θα την βάλει σε θέση οδηγού ενόψει του αγώνα ρεβάνς στο γήπεδο της Πίζα ενώ η Λίβερπουλ μπορεί να επικρατήσει της Σαουθάμπτον στο «Σεντ Μέρις» από το πρώτο ημίχρονο…

Η Μπενεβέντο υποδέχεται με άγριες διαθέσεις την Πίζα στο πρώτο παιχνίδι της ημιτελικής φάσης στα μπαράζ (για την άνοδο) της Β Ιταλίας και εύκολα ή δύσκολα αναμένω να επιβεβαιώσει τον άσσο. Η ομάδα του Φάμπιο Κασέρτα είναι πολύ ισχυρή στο «Σάντα Κόλομπα» με 10 νίκες, 4 ισοπαλίες και 5 ήττες. Η Μπενεβέντο διέλυσε με σκορ 5-1 την Πίζα στο πρωτάθλημα στις 2 Απριλίου 2022. Υπέρ του άσσου συνηγορεί και η παράδοση. Η Μπενεβέντο έχει σημειώσει πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες στα τελευταία επτά εντός έδρας παιχνίδια της με την Πίζα. Ο άσσος αξίζει το ρίσκο καθώς προσφέρεται και σε ελκυστική απόδοση (2,10).

Δεύτερη και τελευταία επιλογή το διπλό της Λίβερπουλ στο «Σεντ Μέρις» επί της Σαουθάμπτον. Τα πράγματα είναι απλά. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ μόνο με νίκη θα παραμείνει ζωντανή στο κόλπο του τίτλου και η αδιάφορη Σαουθάμπτον δύσκολα μπορεί να την σταματήσει. Η Κυπελλούχος και κάτοχος του Λιγκ Καπ Λίβερπουλ βρίσκεται σε φοβερή κατάσταση με αήττητο σερί 17 αγώνων στο πρωτάθλημα (14 νίκες και 3 ισοπαλίες) και μπορεί να επιβεβαιώσει το διπλό από το πρώτο ημίχρονο με απόδοση 1,90!

ΠΡΟΤΑΣΗ

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ – ΠΙΖΑ 1 (2,10)

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ – ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 2 ΗΜΙΧΡΟΝΟ – 2 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (1,90)

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, με live στατιστικά, προγνωστικά και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων.