Νίκος Ζελιαναίος

Μπενεβέντο και Λίβερπουλ!

Τρίτη, 17 Μαΐου 2022 - 13:47

Η Μπενεβέντο στα πλέι οφ ανόδου από την Β Ιταλίας στο Καμπιονάτο και η Λίβερπουλ στην Πρέμιερ Λιγκ έχουν καλή τύχη στο σημερινό πρόγραμμα. Η Μπενεβέντο επιζητά τη νίκη που θα την βάλει σε θέση οδηγού ενόψει του αγώνα ρεβάνς στο γήπεδο της Πίζα ενώ η Λίβερπουλ μπορεί να επικρατήσει της Σαουθάμπτον στο «Σεντ Μέρις» από το πρώτο ημίχρονο…

Η Μπενεβέντο υποδέχεται με άγριες διαθέσεις την Πίζα στο πρώτο παιχνίδι της ημιτελικής φάσης στα μπαράζ (για την άνοδο) της Β Ιταλίας και εύκολα ή δύσκολα αναμένω να επιβεβαιώσει τον άσσο. Η ομάδα του Φάμπιο Κασέρτα είναι πολύ ισχυρή στο «Σάντα Κόλομπα» με 10 νίκες, 4 ισοπαλίες και 5 ήττες. Η Μπενεβέντο διέλυσε με σκορ 5-1 την Πίζα στο πρωτάθλημα στις 2 Απριλίου 2022. Υπέρ του άσσου συνηγορεί και η παράδοση. Η Μπενεβέντο έχει σημειώσει πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες στα τελευταία επτά εντός έδρας παιχνίδια της με την Πίζα. Ο άσσος αξίζει το ρίσκο καθώς προσφέρεται και σε ελκυστική απόδοση (2,10).

Δεύτερη και τελευταία επιλογή το διπλό της Λίβερπουλ στο «Σεντ Μέρις» επί της Σαουθάμπτον. Τα πράγματα είναι απλά. Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ μόνο με νίκη θα παραμείνει ζωντανή στο κόλπο του τίτλου και η αδιάφορη Σαουθάμπτον δύσκολα μπορεί να την σταματήσει. Η Κυπελλούχος και κάτοχος του Λιγκ Καπ Λίβερπουλ βρίσκεται σε φοβερή κατάσταση με αήττητο σερί 17 αγώνων στο πρωτάθλημα (14 νίκες και 3 ισοπαλίες) και μπορεί να επιβεβαιώσει το διπλό από το πρώτο ημίχρονο με απόδοση 1,90!

ΠΡΟΤΑΣΗ

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ – ΠΙΖΑ 1 (2,10)

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ – ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 2 ΗΜΙΧΡΟΝΟ – 2 ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ (1,90)

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Νίκου Ζελιαναίου. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr