Νίκος Ζελιαναίος

Πληρώνει η «Βασίλισσα»!

Πέμπτη, 26 Ιανουαρίου 2023 - 13:47

Το μεγάλο ντέρμπι της Μαδρίτης ανάμεσα σε Ρεάλ και Ατλέτικο, στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» (22:00) για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας (121η διοργάνωση) κλέβει την παράσταση. Ο αγώνας είναι νοκ άουτ με παράταση και πέναλτι εάν χρειαστεί. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι είναι το φαβορί…

Το μεγάλο ντέρμπι της Μαδρίτης ανάμεσα στην Ρεάλ και την Ατλέτικο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας είναι το μεγάλο γεγονός της ημέρας. Πρόκειται για νοκ άουτ ματς με παράταση και πέναλτι εάν χρειαστεί. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι είναι το μεγάλο φαβορί για τη νίκη αφού υπερτερεί σε όλα. Η Ρεάλ Μαδρίτης είναι αήττητη στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» με 5 νίκες και 2 ισοπαλίες στην Πριμέρα Ντιβιζιόν και στο τελευταίο της ματς την περασμένη Κυριακή νίκησε 2-0 την Αθλέτικ Μπιλμπάο μέσα στο «Σαν Μαμές» με γκολ των Μπενζεμά και Κρόος. Η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε 3-0 την Βαγιαδολίδ στο τελευταίο της ματς στο πρωτάθλημα αλλά ακόμη και έτσι απέναντι στην Ρεάλ δύσκολα μπορεί να έχει τύχη. Στις 18/09/2022 Ατλέτικο Μαδρίτης – Ρεάλ Μαδρίτης 1-2. Η Ρεάλ έχει τρεις σερί εντός έδρας νίκες επί της Ατλέτικο από την σεζόν 2019-20 και μετά. Συνολικά οι δύο ομάδες έχουν βρεθεί αντιμέτωπες 230 φορές και η Ρεάλ Μαδρίτης έχει 114 νίκες έναντι 57 της Ατλέτικο Μαδρίτης! Πέρσι το Κύπελλο Ισπανίας κατέκτησε η Μπέτις, η οποία νίκησε στα πέναλτι (5-4) την Βαλένθια στις 23 Απριλίου 2022.

Relegation - LaLiga2

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, προγνωστικά ποδοσφαίρου και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων μέσα από την ματιά του Νίκου Ζελιαναίου. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας στο κουπόνι ποδοσφαίρου του ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr