Ειδήσεις

Νίκη τίτλου για την τρομερή Σέλτικ!

Σάββατο, 7 Μαΐου 2022 - 16:47

Η Σέλτικ επικράτησε εντός έδρας 4-1 την Χαρτς. Και βρέθηκε ένα βήμα πιο κοντά στη κατάκτηση ενός ακόμα πρωταθλήματος.

Η Σέλτικ δεν μπήκε καθόλου καλά στο παιχνίδι, αφού οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 3ο λεπτό με σκόρερ το Σιμς. Έτσι στη συνέχεια οι γηπεδούχοι, παρά το αρχικό σοκ που υπέστησαν, κατάφεραν να βρουν δύο τέρματα πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους. Το πρώτο ήρθε στο 30ο λεπτό με τον Μέντα, ενώ το δεύτερο ήρθε στο 37ο λεπτό με τον Φουρουχάτσι.

Στο δεύτερο μέρος τώρα, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ φορτσάτα. Καθώς ήθελαν να βρουν και το τρίτο τέρμα, με αποτέλεσμα να κλειδώσουν την υπόθεση νίκης. Έτσι τα κατάφεραν και το βρήκαν το πολυπόθητο τέρμα στο 69ο λεπτό με δράστη τον Οριλί. Ενώ το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε στο 90ο λεπτό ο Γιακουμάκης.

Έτσι στο φινάλε του αγώνα, πανηγύριζαν αυτή τη σημαντική νίκη, με αποτέλεσμα να βρεθούν μία ανάσα από την κατάκτηση του πρωταθλήματος.