Άλλα Σπορ

Αποκλείστηκε η Σάκκαρη στα προημιτελικά του Nottigham Open

Παρασκευή, 10 Ιουνίου 2022 - 18:09

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια δεν τα κατάφερε απέναντι στην Μπεατρίζ Χαντάντ Μάια και ηττήθηκε με 2-1 σετ

Η Μαρία Σάκκαρη δεν κατάφερε να προκριθεί στα ημιτελικά του Nottigham Open.

Στην αναμέτρηση με την Μπεατρίζ Χαντάντ Μάια ηττήθηκε με 2-1 σετ. Έχασε το πρώτο με 6-4 σετ, πήρε το δεύτερο με το ίδιο σκορ και ηττήθηκε στο τελευταία με 6-3 σετ.

Η Μπεατρίζ Χαντάντ Μάια έκανε το 5-2 στο πρώτο σετ και κάπου εκεί όλα τελείωσαν με την Σάκκαρη να μην έβγαλε αντίδραση.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια στο δεύτερο σετ βελτίωσε το σερβίς της. Και δεν έδωσε την ευκαιρία στην αντίπαλο της να κάνει κάποιο break. Κι έτσι η Σάκκαρη πήρε το σετ με 6-4.

Στο τρίτο σετ οι δύο αθλήτριες κράτησαν το σερβίς τους μέχρι το όγδοο game. Εκεί η Μπεατρίζ Χαντάντ Μάια έκανε το break και στη συνέχεια κράτησε το σερβίς της για να κλείσει το ματς με 6-3.

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores, προγνωστικά και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr