Η Πλατανιώτη κατέκτησε την 3η θέση στο ελεύθερο σόλο! [vid]

Τετάρτη, 22 Ιουνίου 2022 - 18:38

Η Ευαγγελία Πλατανιώτη κατέκτησε την 3η θέση στο Ελεύθερο σόλο του Παγκοσμίου πρωταθλήματος, όπου διεξάγεται στην Βουδαπέστη.

Η Ευαγγελία Πλατανιώτη κατόρθωσε για ακόμα μία φορά, μία τεράστια επιτυχία για την Ελλάδα στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα της Βουδαπέστης. Αφού κατέκτησε πανηγυρικά την 3η θέση, με αποτέλεσμα να πανηγυρίσει το 2ο διαδοχικό μετάλλιο και δεύτερο συνολικά για την Ελληνική αποστολή.

Η Ελληνίδα αθλήτρια κατάφερε να συγκεντρώσει 91.766 βαθμούς, με αποτέλεσμα να κλέψει την τελευταία στιγμή από την Ιταλίδα Λίντα Σερούτι την 3η θέση και να την αφήσει στην 4η θέση, όπου συγκέντρωσε 90.966. Ενώ την 1η θέση κατέλαβε η Ιαπωνίδα Γιουκίκο Ινούι και την 2η θέση κατέκτησε η Ουκρανή Μάρτα Φιεντίντα με 93.800