Άλλα Σπορ

Η Ιταλία στον δρόμο της Ελλάδας!

Πέμπτη, 30 Ιουνίου 2022 - 00:10

Η κάτοχος του τίτλου, η Ιταλία θα είναι ο αντίπαλος της Εθνικής Ελλάδας στον μεγάλο ημιτελικό της Παρασκευής (1 Ιουλίου) στην Βουδαπέστη για το παγκόσμιο πρωτάθλημα…

Η Ιταλία νίκησε 11-10 την διοργανώτρια του παγκοσμίου πρωταθλήματος υγρού στίβου, την πανίσχυρη Ουγγαρία και προκρίθηκε στα ημιτελικά της διοργάνωσης εκεί όπου την περιμένει ήδη η Εθνική Ελλάδας.

Η τέσσερις φορές παγκόσμια πρωταθλήτρια προηγήθηκε 8-6 στο τρίτο δεκάλεπτο και στην τελευταία περίοδο έπεσαν κορμιά. Η Ουγγαρία πήρε το τελευταία 8λεπτο με 4-3 αλλά δεν ήταν αρκετό για την ανατροπή.

Ο μεγάλος ημιτελικός θα διεξαχθεί την Παρασκευή 1 Ιουλίου στις 17:00 στην Βουδαπέστη. Στον δεύτερο ημιτελικό η Ισπανία αντιμετωπίζει την Κροατία!

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores, προγνωστικά και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων. Δείτε τις αναμετρήσεις της ημέρας και ενημερωθείτε για όλα τα αθλητικά νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο μέσα από την καθημερινή ροή αθλητικών ειδήσεων του tostoixima.gr