ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 3-2, στα ίσια οι τελικοί [vid]

Κυριακή, 23 Απριλίου 2023 - 00:31

Μετά από συγκλονιστική “μάχη” στην Πυλαία, ο ΠΑΟΚ νίκησε με 3-2 τον Ολυμπιακό -με το ματς να κρίνεται στο τάι μπρέικ- και ισοφάρισε σε 1-1 τη σειρά των τελικών της Volley League στους άνδρες, που πλέον μεταφέρεται στο “Μελίνα Μερκούρη”. Στις τρεις νίκες κρίνεται ο τίτλος του πρωταθλητή.

Με τη βοήθεια των χιλιάδων φίλων του που έσπευσαν να συμπαρασταθούν στους Κυπελλούχους, ο ΠΑΟΚ είχε πολύ καλό σερβίς και δυνατό μπλοκ (όποτε χρειάστηκε). Ο Ολυμπιακός φάνηκε να ξεμένει από ενέργεια μετά τη ισοφάριση σε 1-1 στα σετ, αλλά με τον Ιντάλγκο στο σερβίς πέτυχε ανέλπιστα την ισοφάριση σε 2-2 και φάνηκε να ελέγχει το τάι-μπρέικ μέχρι το 11-11. H σειρά θα επιστρέψει στου Ρέντη για τον τρίτο τελικό στις 25/4.