ΝΒΑ: Nίκη με 112-102 των Νικς, 3-2 η σειρά!

Πέμπτη, 11 Μαΐου 2023 - 11:30

Με τον Τζέιλεν Μπράνσον να αγωνίζεται και στα 48 λεπτά του αγώνα και να τελειώνει το παιχνίδι με 38 πόντους, οι Νικς λύγισαν με 112-103 τους Χιτ και μείωσαν σε 3-2 την σειρά.

Οι Νεοϋορκέζοι έδειξαν χαρακτήρα στο Game 5 στην έδρα τους, επέστρεψαν από το -10 της πρώτης περιόδου και έφτασαν στο +19 στην τρίτη περίοδο, άντεξαν στην αντεπίθεση των Χιτ στο τέλος και έφτασαν στην νίκη με 112-103, μειώνοντας σε 3-2 την σειρά.

Ο Τζέιλεν Μπράνσον με 38 πόντους (σε 48 λεπτά συμμετοχής!) ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Αρ Τζέι Μπάρετ να προσθέτει 26 πόντους και τον Τζούλιους Ραντλ 24 πόντους.

Για τους Χιτ, που έφτασαν ακόμα και στο -2 (103-101) λίγο πριν το τέλος, αλλά δεν είχαν άλλες δυνάμεις, ο Τζίμι Μπάτλερ είχε 19 πόντους, ο Μπαμ Αντεμπάγιο 18 πόντους και ο Ντάνκαν Ρόμπινσον 17 πόντους.