Η Ουτρέχτη έκανε τη δουλειά της [vids]

Παρασκευή, 20 Μαΐου 2022 - 00:59

Νίκησε 3-1 την Φιτέσε στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τα ημιτελικά των μπαράζ εξόδου στο Conference League. Βασικός ο Δουβίκας.

Η Ουτρέχτη εκμεταλλεύτηκε την έδρα της, επικράτησε 3-1 της Φιτέσε στο πρώτο ματς των ημιτελικά, στα μπαράζ εξόδου στο Conference League. Αποκτώντας σημαντικό πλεονέκτημα ενόψει της δεύτερης αναμέτρησης.

«Καθάρισε» νωρίς

Η Ουτρέχτη μπήκε δυνατά στο ματς. Πίεσε από το ξεκίνημα και προκάλεσε πολλά προβλήματα στην Φιτέσε. Είναι χαρακτηριστικό πώς στο 21' το σκορ ήταν ήδη 2-0 για τους γηπεδούχους. Αρχικά πέτυχαν γκολ με το… καλημέρα στο ματς. Ο Γιάνσεν στο 3' πέτυχε το 1-0, ενώ στο 21' ήταν η σειρά του φαν ντε Στρεκ για το 2-0.

Βασικός ο Δουβίκας

Στο αρχικό σχήμα της Ουτρέχτης ήταν ο Τάσος Δουβίκας. Ο Έλληνας επιθετικός είχε καλή παρουσία και αγωνίστηκε για 70 λεπτά. Στο 81' η γηπεδούχος ομάδα κέρδισε πέναλτι. Ο Γκούσταφσον ευστόχησε από την «άσπρη βούλα» και πέτυχε το 3-0. Η Φιτέσε κατάφερε να σκοράρει λίγα λεπτά αργότερα. Πιο συγκεκριμένα, στο 85', ο Βρόεχ μείωσε και διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, με live στατιστικά, προγνωστικά και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων.