Κύπελλο Γερμανίας: Ο «νόμος» των φαβορί [vids]

Παρασκευή, 29 Ιουλίου 2022 - 23:46

Χωρίς εκπλήξεις και με πολλά γκολ άνοιξε η σεζόν στη διοργάνωση, καθώς σε 4 ματς σημειώθηκαν 14 τέρματα.

Το γερμανικό Κύπελλο ξεκίνησε για τη σεζόν 2022/23. Το βράδυ της Παρασκευής με τέσσερα ματς. Όπου τα φαβορί επιβεβαίωσαν τον άτυπο τίτλο τους, νίκησαν και πέρασαν στον επόμενο γύρο. Με την Καρλσρούη να πετυχαίνει το σκορ της ημέρας, καθώς νίκησε 8-0 εκτός έδρας.

Το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο εξασφάλισαν ακόμα οι Νυρεμβέργη, Στουτγκάρδη και Ντόρτμουντ. Ειδικά σε ό,τι αφορά τη Στουτγκάρδη, ο Μαυροπάνος ήταν βασικός, ενώ ο Περέα μπήκε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο.

Κάαν Μάριενμπορν - Νυρεμβέργη 0-2