Champions League: Πρόκριση και για Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Πέμπτη, 25 Αυγούστου 2022 - 01:00

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο Ζάγκρεμπ ανάμεσα στη Ντινάμο και τη Μπόντο Γκλιμτ με τους Κροάτες να προκρίνονται στους ομίλους επικρατώντας με σκορ 4-1 στην παράταση. Στο πρώτο ματς οι Νορβηγοί είχαν νικήσει 1-0.

Γκλιμτ να είναι η ομάδα που πατούσε καλύτερα στο γήπεδo. Ετσι στο 70' ο Γκρόνμπαεκ μείωσε σε 2-1 για τη Μποντο στέλνοντας το ματς στην παράταση. Στο έξτρα ημίωρο ωστόσο η Ντιναμό φάνηκε αποφασισμένη να πάρει την πρόκριση.

O Ντρμιτς λύτρωσε τους γηπεδούχους σκοράροντας προ κενής εστίας μετά από φάση διαρκείας, ενώ σε μια αντεπίθεση στο 120’ ο Μποτσκάι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και κλείδωσε την πρόκριση στους ομίλους.