Αστέρας Τρίπολης: Η αποστολή για τον αγώνα με τον Ολυμπιακό

Κυριακή, 28 Αυγούστου 2022 - 18:55

Ο Ηρακλής Μεταξάς υπολογίζει για πρώτη φορά τους Τζουκάνοβιτς και Μπαρτόλο.

Πρώτο εντός έδρας ματς για τον Αστέρα Τρίπολης στο φετινό πρωτάθλημα. Μετά την ισοπαλία στο Βόλο, με το γκολ του Μπαράλες στις καθυστερήσεις, οι Αρκάδες θέλουν να αξιοποιήσουν τον παράγοντα έδρα στο αυριανό ματς με τον Ολυμπιακό (29/8, 19:00). Σε ένα ματς που ο Ηρακλής Μεταξάς μπορεί να υπολογίζει σε δύο επιπλέον ποδοσφαιριστές, με εμπειρία και ποιότητα.

Οι… προσθήκες για τους Αρκάδες

Στο ματς με τον Βόλο δεν ήταν διαθέσιμοι ο Έρβιν Τζουκάνοβιτς και ο Χουλιάν Μπαρτόλο. Ωστόσο αμφότεροι υπολογίζονται κανονικά για τον αυριανό, εντός έδρας αγώνα. Είναι δεδομένο πώς θα κάνουν πιο… εύκολη τη δουλειά του Ηρακλή Μεταξά. Διότι είναι ποδοσφαιριστές που έχουν «φάει» αυτά τα ματς με το… κουτάλι. Αντιθέτως, εκτός είναι οι τραυματίες Σίτο και Βαλιέντε. Επίσης, οι Κανελλόπουλος, Σανταφέ, Καπίγια, Κρεσπί και Αλί Μπαμπά, αλλά και οι «νέοι» Ντομίνγκεθ, Καφί. Τέλος, εκτός αποστολής έμεινε και ο Σόνι που έχει ταξιδέψει στην Τουρκία, για να ολοκληρώσει τη μεταγραφή του στη Χατάισπορ.