Champions League: 4στερη Νάπολι - «Καθάρισαν» Μπαρτσελόνα, Μπάγερν [vids]

Πέμπτη, 8 Σεπτεμβρίου 2022 - 00:10

Η ομάδα του Σπαλέτι «σκόρπισε» την αντίστοιχη του Κλοπ. Άνετες νίκες για Καταλανούς και Βαυαρούς.

Η πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του UEFA Champions League ολοκληρώθηκε με αρκετό θέαμα. Πολλά γκολ, ειδικά στο φινάλε των αναμετρήσεων. Με αποκορύφωμα την αναμέτρηση στο «Wanda Metropolitano» όπου και τα τρία γκολ ήρθαν στις καθυστερήσεις. Ωστόσο, το ματς της βραδιάς ήταν αυτό που έγινε στο «Diego Armanto Marantona». Αντίπαλοι η Νάπολι και η Λίβερπουλ. Με τους «παρτενοπέι» να πετούν… φωτιές. Τρία γκολ και χαμένο πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο και νίκη 4-1.

Μπαρτσελόνα και Μπάγερν ξεκίνησαν νικηφόρα την πορεία τους. Οι Καταλανοί με 5άρα, οι Βαυαροί με διπλό στο Μιλάνο κόντρα στην Ίντερ. Χαμός στη Μαδρίτη με τρία γκολ στις καθυστερήσεις, στο ματς της Ατλέτικο με την Πόρτο. Τέλος, Τότεναμ και Μπριζ προφύλαξαν την έδρα τους και έκαναν ιδανική εκκίνηση στη διοργάνωση, καθώς κατέκτησαν το πρώτο τους τρίποντο. Τα αποτελέσματα και οι καλύτερες φάσεις της βραδιάς…

Ατλέτικο Μαδρίτης - Πόρτο 2-1

(90'+2 Ερμόσο, 90'+11 Γκριεζμάν - 90'+6 πέν. Ουρίμπε)

Ίντερ - Μπάγερν Μονάχου 0-2