Europa League: «Έπεσαν» στις καθυστερήσεις ΑΕΚ, Ρόμα, χάρηκε η Φενέρμπαχτσε [vids]

Πέμπτη, 8 Σεπτεμβρίου 2022 - 22:19

Η κυπριακή ομάδα κρατούσε το βαθμό στο ματς με τη Ρεν, αλλά λύγισε στο 90'+4! Χαμός στο τέλος, σε Βουλγαρία και Τουρκία.

Η πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Europa League θα μπορούσε να είχε εντελώς διαφορετικό «χρώμα» για την ΑΕΚ Λάρνακας. Η κυπριακή ομάδα πάλεψε στο ματς με την Ρεν. Και θα μπορούσε να πάρει το βαθμό απέναντι στη γαλλική ομάδα. Ωστόσο, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Ρεν σκόραρε στην AEK Arena και πήρε τη νίκη με 2-1. Στις καθυστερήσεις πήρε η Φενέρμπαχτσε τη νίκη κόντρα στην Ντινάμο Κιέβου.

Στο τέλος γλίτωσε τα... χειρότερα η Βιγιαρεάλ κόντρα στη Λεχ Πόζναν, ενώ η Ρόμα ηττήθηκε στη Βουλγαρία από την Λουντογκόρετς. Νίκες για Μπέτις, Άρσεναλ, Μπράγκα. Η Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ έκανε την έκπληξη στη Γερμανία, ενώ ισόπαλο έληξε το ματς της Αϊντχόφεν με την Μπόντο Γκλιμτ. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι καλύτερες φάσεις των ματς...

ΑΕΚ Λάρνακας - Ρεν 1-2