Bundesliga: Πανηγύρισε ξανά η Γκλάντμπαχ [vid]

Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2022 - 23:27

Μετά από τρεις αγωνιστικές μακριά από τα τρίποντα η ομάδα του Ντάνιελ Φάρκε επέστρεψε στις νίκες, 3-1 τη Στουτγκάρδη.

Σχεδόν ένα μήνα χωρίς νίκη είχε μείνει η Γκλάντμπαχ. Η ομάδα του Φάρκε μετά το 5-2 κόντρα στην Κολωνία (9/10) ήταν τρία ματς χωρίς τρίποντο. Ισοπαλία 2-2 με την Βόλφσμπουργκ και ήττες 3-1 από την Άιντραχτ και 2-1 από την Ουνιόν στις καθυστερήσεις. Ωστόσο, κόντρα στη Στουτγκάρδη πήρε τη νίκη με 3-1. Η μισή δουλειά έγινε στα πρώτα 25 λεπτά.

Διότι ήταν το διάστημα που η Γκλάντμπαχ έβαλε τις βάσεις για τη νίκη με τη Στουτγκάρδη. Στο 4' ο Χόφμαν άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή (1-0). Επιπλέον, στο 25' ξανά ο Πλεά έγινε δημιουργός και ο Τουράμ σκόραρε για το 2-0.

Παρόλα αυτά, η Στουτγκάρδη ξαναμπήκε στο ματς. Ο Τόμας μείωσε στο 35' σε 2-1. Με το ματς ανοικτό σε κάθε αποτέλεσμα, στο 83' ο Γκουιρασί, αλλά ο Σίπελ του είπε… όχι! Έτσι, στο 90'+5 ήταν η σειρά του Χέρμαν να σκοράρει και να διαμορφώσει το τελικό 3-1, μετά την πάσα του Κονέ. Σημαντική νίκη για την Γκλάντμπαχ που πλησιάζει τις θέσεις της Ευρώπης. Αντίθετα, η Στουτγκάρδη είναι οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, με live στατιστικά, προγνωστικά και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων.