Super League 2: Μεγάλες νίκες για Ιεράπετρα και Απόλλωνα [vid]

Τετάρτη, 4 Ιανουαρίου 2023 - 20:45

Οι Κρητικοί νίκησαν τον Ολυμπιακό Β'. ενώ η «Ελαφρά Ταξιαρχία» πήρε το αθηναϊκό ντέρμπι με την Ηλιούπολη.

Αμετάβλητη έμεινε η κατάταξη στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας και στους δύο ομίλους της Super League 1. Στον Νότιο η Ιεράπετρα και ο Απόλλων Σμύρνης πέτυχαν σημαντικές νίκες. Αλλά το ίδιο ισχύει για την Παναχαϊκή και την Καλλιθέα. Όμως σε δύο ματς υπήρξαν θέματα.

Αφενός η διακοπή στο ματς Κηφισιά – Ηρόδοτος 2-0 λίγο πριν το ημίχρονο, όταν οι φιλοξενούμενοι έμειναν με έξι παίκτες. Αφετέρου το ματς του Ρουφ με την Επισκοπή που ματαιώθηκε.

Στον όμιλο του Βορρά, η ΑΕΛ έχασε έδαφος στη «μάχη» της ανόδου μετά την ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό Β'. Οι «πράσινοι» ισοφάρισαν στο 90'+7! Δεύτερη διαδοχική νίκη για τον Ηρακλή Λάρισας που δείχνει να βρίσκει ρυθμό και να μπαίνει δυναμικά στο «παιχνίδι» της παραμονής.