Copa del Rey: Στην παράταση πέρασε η Μπαρτσελόνα [vids]

Πέμπτη, 5 Ιανουαρίου 2023 - 00:40

Οι «blaugrana» χρειάστηκαν 120 λεπτά για να αποκλείσουν την συγκολονιστική Ιντερσίτι, του εκπληκτικού Οριόλ Σολντεβίλα.

Ποιός το φαντάζονταν πώς η Μπαρτσελόνα θα χρειάζονταν 120 λεπτά για να αποκλείσει από τη συνέχεια του ισπανικού κυπέλλου την Ιντερίσιτι. Η ομάδα της τρίτης κατηγορίας από το Αλικάντε, έβαλε δύσκολα στους «blaugrana». Καθώς αποδείχθηκε πολύ σκληρή για να… πεθάνει.

Με τον εκπληκτικό Οριόλ Σολντεβίλα που πέτυχε και τα τρία γκολ της ομάδας του, σε λιγότερα από 30 λεπτά στην επανάληψη. Ωστόσο στην παράταση ο Φάτι πέτυχε το 4-3 που έφερε και το εισιτήριο για τους «16» του Copa del Rey.

Αντίθετα, η Σεβίλλη έκανε… παρέλαση κόντρα στην Λιναρές. Το «μαρτυρά» και η νίκη 5-0. Την πρόκριση πήραν ακόμη οι Σοσιεδάδ, Μαγιόρκα, Ατλέτικο Μαδρίτης και Αλαβές. Αναλυτικά…