Παυλίδης «λαμπρός» την οδηγεί [vid]

Τετάρτη, 25 Ιανουαρίου 2023 - 22:53

Η Άλκμααρ νίκησε 4-1, εκτός έδρας, την Γκόου Αχέντ Ίγκλς με τον Έλληνα φορ να σκοράρει ξανά. Η ΑΖ στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Τρίτη διαδοχική νίκη στο ολλανδικό πρωτάθλημα για την Άλκμααρ που είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα, τελευταία, στην Eredivisie. Η ΑΖ νίκησε 4-1, εκτός έδρας, την Γκόου Αχέντ Ίγκλς και βρίσκεται μόνη στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, Με τον Βαγγέλη Παυλίδη να οδηγεί την ομάδα του. Μιας και ο Έλληνας φορ είναι σε πολύ καλό… φεγγάρι και σκοράρει με μεγάλη συχνότητα μετά την επανέναρξη της ολλανδικής λίγκας.

Το βράδυ της Τετάρτης ο Παυλίδης πέτυχε ένα εξαιρετικό γκολ στην εκτός έδρας νίκη της Άλκμααρ κόντρα στην Γκόου Αχέντ Ίγκλς. Διότι ήταν το πρώτο που σημείωσε η ΑΖ στο ματς. Διότι στο 38' αξιοποίησε τη σέντρα του Σουγκαβάρα από τα δεξιά και έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του Ντε Λάνγκε για το 0-1.

Επιπλέον, ο διεθνής επιθετικός ήταν εκείνο που έδωσε την πάσα στον Μπούρμεϊστερ, στις καθυστερήσεις (90'+5) για το τελικό 1-4. Τα άλλα γκολ της ΑΖ πέτυχαν ο Μιχαήλοβιτς στο 57' και ο Σουγκαβάρα στο 87'. Επίσης, το γκολ της τιμής για την Γκόου Αχέντ Ίγκλς ήρθε στο 90'+2 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βίλουμσον.

Παρακολουθείστε στο tostoixima.gr τα livescores ποδοσφαίρου, με live στατιστικά, προγνωστικά και λεπτομέρειες για τα γεγονότα των αγώνων.