Bundesliga: Χωρίς νικητή (2-2) το Γκλάντμπαχ-Βέρντερ [vid]

Παρασκευή, 17 Μαρτίου 2023 - 23:47

Η Γκλάντμπαχ στην 25η αγωνιστική παραχώρησε ισοπαλία (2-2) στη μαχητική Βέρντερ Βρέμης. Οι γηπεδούχοι δέχτηκαν την ισοφάριση στην εκπνοή μένοντας για τέταρτη συνεχόμενη αγωνιστική χωρίς νίκη.

Η Γκλάντμπαχ κυριάρχησε από το την αρχή του αγώνα, όμως στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να βρει το πολυπόθητο τέρμα. Στο 48' Χόφμαν και Τουράμ συνεργάστηκαν, με τον δεύτερο να εκτελεί και να ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στο 65′ ήρθε η απάντηση, με τον Ντουκς να υποδέχεται τη μπάλα μέσα στην περιοχή και να εκτελεί υποδειγματικά για το 1:1. Όμως, στο 73′ οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα, χάρη σε όμορφο τελείωμα του Νέουχαους στην κάτω αριστερή γωνία.

Η τελευταία κουβέντα εν τέλει άνηκε στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι ισοφάρισαν στο 89′ με τον Ντουκς να χρίζετε σκόρερ για δεύτερη φορά.

Χάρη στον βαθμό που… έκλεψε, η Βέρντερ διατηρήθηκε στην ισοβαθμία με την Γκλάντμπαχ στην 10η θέση με 31 βαθμούς. Αμφότερες πλέον απέχουν πέντε πόντους από την 7η Μάιντς.