Premier League: Διασυρμός για Γιουνάιτεντ!

Σάββατο, 9 Δεκεμβρίου 2023 - 20:35

Εφιάλτης για τη Μαν. Γιουνάιτεντ μέσα στο θέατρο των ονείρων, 0-3 από τη Μπόρνμουθ!

Η Μπόρνμουθ πανηγύρισε την πρώτη νίκη της ιστορίας της στο «Ολντ Τράφορντ», καθώς διέλυσε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 3-0.

Ήττα σοκ και εκτός πεντάδας για τους κόκκινους διαβόλους που έκαναν ένα ακόμη πισωγύρισμα τη φετινή χρονιά.

Η Μπόρνμουθ άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα, με σκόρερ τον Σολάνκε και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν μπόρεσε να αντιδράσει στη συνέχεια. Έφτιαξε ευκαιρίες για να ισοφαρίσει αλλά δεν τις αξιοποίησε. Με δύο γκολ από Μπίλιγκ και Σενέσι, η Μπόρνμουθ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην ιστορική της νίκη.

Με αυτή τν ήττα η Γιουνάιτεντ παρέμεινε στους 27 βαθμούς, ενώ η Μπόρνμούθ ανέβηκε στους 19 βαθμούς.