O Bλάχοβιτς υπέγραψε τη νίκη της Γιουβέντους [vid]

Τρίτη, 16 Ιανουαρίου 2024 - 23:42

Oι "μπιανκονέρι" επικράτησαν 3-0 της Σασουόλο στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Serie A και μείωσαν ξανά τη διαφορά τους από την πρωτοπόρο Ίντερ στους δύο βαθμούς.

1.42 4.5 6.5 2.2 1.62 1.42 2.72 1.84 1.87 1.09 1.17 2.72

Η Γιουβέντους δεν αφήνει την Ίντερ να πάρει… ανάσα και τρεις μέρες μετά το εμφατικό 5-1 των πρωτοπόρων “νερατζούρι” στη Μόντσα, η “Μεγάλη Κυρία” νίκησε εύκολα τη Σασουόλο με 3-0 στο “Allianz Stadium”, στο τελευταίο ματς της 20ης αγωνιστικής και μείωσε ξανά στους δύο βαθμούς την απόστασή της από την κορυφή.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τη “Γιούβε” ήταν ο Ντούσαν Βλάχοβιτς που έχει αρχίσει να “ξυπνάει” επιθετικά, σημειώνοντας τα δύο πρώτα τέρματα των γηπεδούχων στο 15′ και στο 37′. Το δεύτερο μάλιστα ήρθε με ένα πολύ εντυπωσιακό απευθείας φάουλ που δεν άφησε περιθώρια στον Αντρέα Κονσίγκλι για να αντιδράσει.

Την τελική “πινελιά” στο παιχνίδι έβαλε ο Φεντερίκο Κιέζα στο 89ο λεπτό, με τη Γιουβέντους να παίρνει πίσω το… αίμα της από τη Σασουόλο, για τη μοναδική ήττα που έχει μέχρι σήμερα στην εφετινή Serie A (4-2 στον πρώτο γύρο).