Super League: Χωρίς νικητή στον Βόλο! [vid]

Σάββατο, 3 Φεβρουαρίου 2024 - 19:28

Βόλος και Παναιτωλικός διασταύρωσαν τα ξίφη τους για την 21η αγωνιστική της Super League, χωρίς όμως να βγάλουν νικητή καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Έτσι, παρέμεναν στις τελευταίες θέσεις και θα συνεχίσουν να δίνουν μάχη για να απομακρυνθούν από την επικίνδυνη ζώνη.

2.27 3.15 3.3 1.5 2.45 1.16 4.75 2.02 1.7 1.32 1.35 1.58

Βόλος και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Super League. Οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν ενώ είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν άμεσα και να κρατούν το 1-1 έως το τέλος της αναμέτρησης. Οι δύο ομάδες παρέμειναν στην επικίνδυνη ζώνη και έτσι θα πρέπει να κυνηγήσουν βαθμούς έτσι ώστε να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις.

Ο αγώνας:

Ο Παναιτωλικός ξεκίνησε ιδανικά και με γκολ την αναμέτρηση, με τον Λεβέν Σενγκέλια να βρίσκει δίχτυα μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρηση και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του. Ο Βόλος στη συνέχεια, προσπάθησε να αντιδράσει αρχικά με τον Γκαρσία, ενώ στη συνέχεια με τον Μύγα ο οποίος μετά από όμορφη ενέργεια έκανε το σουτ ο Στεριάκης δεν κατάφερε να συγκρατήσει τη μπάλα, με τον Γκαρσία να παίρνει το ριμπάουντ και να σκοράρει για το 1-1. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν δυνατά και αφού έφεραν το ματς στα ίσα προσπάθησαν να κάνουν και την ανατροπή. Οι Αγρινιώτες όσο περνούσε η ώρα έκαναν περισσότερο αισθητή την παρουσία τους, με τον Καρέλη να χάνει τεράστια ευκαιρία καθώς έκανε το σουτ, με τη μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά και τον Κόβατς να απομακρύνει με την βοήθεια του δοκαριού. Έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1.

Ο Παναιτωλικός μπήκε καλύτερα και στο δεύτερο μέρος, όμως στα πρώτα λεπτά δεν είχε καταφέρει να απειλήσει τα καρέ του Κόβατς. Στο 68ο λεπτό όμως, ήρθε η πρώτη καλή στιγμή για τον Βόλο. Ο Στεργιάκης έκανε άστοχη έξοδο μετά από σέντρα από τα δεξιά. Ο Μωραΐτης έπιασε την κεφαλιά και ο Οικονόμου με τον ώμο του παραχώρησε κόρνερ. Οι δύο ομάδες συνέχισαν να απειλούν, όμως καμία δεν κατάφερε να δημιουργήσει σημαντικές προϋποθέσεις για γκολ, με το 1-1 να παραμένει έως το τέλος. Έτσι, οι δύο ομάδες παρέμειναν σε δύσκολη θέση και κοντά στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, με τον Βόλο να είναι 11ος με 16 βαθμούς και τον Παναιτωλικό 12ος με 15, ενώ η μάχη για να ξεφύγουν από την επικίνδυνη ζώνη συνεχίζεται...

03/02/2024Super League 1: Regular Season