Λέτσε - Ίντερ 0-4: Ισοπεδωτικοί οι νερατζούρι! [vid]

Κυριακή, 25 Φεβρουαρίου 2024 - 21:05

Η Ίντερ έφτασε σε μία ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα, με εμφατικό τρόπο μάλιστα επί της Λέτσε!

Η Ίντερ ισοπέδωσε την Λέτσε με 0-4 εκτός έδρας, έχοντας σε εξαιρετικό βράδυ τον Λαουτάρο Μαρτίνεζ.

Με αυτό το αποτέλεσμα οι νερατζούρι έκτισαν μια διαφορά της τάξεως των 9 βαθμών από τους διώκτες τους, έχοντας μάλιστα παιχνίδι λιγότερο.

Ο Λαουτάρο άνοιξε το σκορ μόλις στο 15', θέτοντας από νωρίς τις βάσεις νίκης. Αυτό έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του ημιχρόνου. Το δεύτερο τέρμα ήρθε με τον Ντάβιντε Φρατέζι στο 54'. Δύο λεπτά αργότερα ήρθε και το 0-3 ξανά από τον Αργεντινό, με τον Ντε Φράι να γράφει το τελικό 0-4 στο 68'.

Η Ίντερ οδεύει προς ολοταχώς για ένα ακόμη Σκουντέντο, ενώ μοιάζει απίθανο σενάριο να γίνει κάτι και να το χάσει.