Στο... καναβάτσο η Ατλέτικο Μαδρίτης [vid]

Σάββατο, 9 Μαρτίου 2024 - 20:27

Η Ατλέτικο Μαδρίτης απώλεσε για ακόμη μια φορά πολύτιμους βαθμούς στη μάχη που δίνει για να μπει στην τετράδα, ηττήθηκε 2-0 της Κάντιθ εντός έδρας και έδωσε την ευκαιρία στην Μπιλμπάο να ελπίζει.

Οι Μαδριλένοι προβλημάτισαν για ακόμη μια φορά με την εμφάνισή τους, καθώς δεν μπορούν να βρουν σταθερότητα και έτσι γνώρισαν ακόμη μια φορά την ήττα. Η Κάντιθ επικράτησε 2-0 και έβαλε πολύ δύσκολα στους "ροχιμπλάνκος" και την προσπάθειά τους να μπουν στην τετράδα. Με αυτά τα δεδομένα, η Αθλέτικ Μπιλμπάο έχει την ευκαιρία να μπει ξανά στο παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 24ο λεπτο με τον Χουάνμι να βάζει σε θέση οδηγού την ομάδα του. Όμως, η ομάδα του Σιμεόνε, προσπάθησε να απαντήσει, χωρίς να καταφέρει να δημιουργήσει σημαντικές προϋποθέσεις για γκολ, με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-0.

Στο δεύτερο μέρος, η Ατλέτικο προβλημάτισε ξανά. Δεν κατάφερε ποτέ να δημιουργήσει πρόβλημα στην αντίπαλό της η οποία στο 64ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματά της. Ο Χουάνμι τροφοδοτήθηκε από μια βαθιά μπαλιά και νίκησε τον Όμπλακ για να γράψει το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να μειώσουν με το σκορ να παραμένει έως το τέλος. Έτσι η Κάντιθ πήρε σπουδαία νίκη στη μάχη που δίνει για να παραμείνει στην κατηγορία, δημιουργώντας τεράστιο πρόβλημα στην ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε.