Mατσάρα χωρίς νικητή στη Μαδρίτη!

Τετάρτη, 10 Απριλίου 2024 - 00:08

Όλα θα κριθούν στη ρεβάνς στο Μάντσεστερ για το ζευγάρι Σίτι - Ρεάλ Μαδρίτης, με την πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση να μην βγάζει νικητή αλλά να κρατά καθηλωμένη όλη την Ευρώπη χαρίζοντας έξι τέρματα καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3.

2.75 3.4 2.6 2.07 1.7 1.4 2.8 1.54 2.3 1.5 1.31 1.45

Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση για το άθλημα, Μάντσεστερ Σίτι και Ρεάλ Μαδρίτης αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 και άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς.

Ο αγώνας:

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την Μάντσεστερ Σίτι η οποία με το... καλημέρα άνοιξε το σκορ. Ο Μπερνάσντο Σίλβα με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0 για την ομάδα του μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Ρεάλ στη συνέχεια ανέβασε ρυθμούς και γρήγορα βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 12ο λεπτό με αυτογκολ του Ρούμπεν Ντίας για το 1-1. Η "Βασίλισσα" χρειάστηκε μόλις δύο λεπτά για να διπλασιάσει τα τέρματά της και να κάνει την απόλυτη ανατροπή. Στο 14ο λεπτό ο Ροντρίγκο μετά από τρομερή αντεπίθεση, τροφοδοτήθηκε από τον Βινίσιους και έγραψε το 2-1, ενώ λίγο αργότερα ο ίδιος αστόχησε με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος, η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν αυτή που μπήκε πιο δυνατά και φάνηκε από νωρίς να θέλει να διευρύνει το προβάδισμά του. Ο Βινίσιους στο 56ο λεπτό, έφυγε τετ-α-τετ έκανε το σουτ, με τη μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του τερματοφύλακα της Μάντσεστερ Σίτι. Έπειτα όμως ήρθε η σειρά της ομάδας του Πεπ να απειλήσει. Ο Φόντεν με εξαιρετικό σουτ φέρνει την απόλυτη ισορροπία στο ματς, με τον Γκβαρντιόλ να πετυχαίνει εντυπωσιακό τέρμα για το 3-2. Η Ρεάλ όμως ήταν πολύ σκληρή για να... πεθάνει και στο 79ο λεπτό κατάφερε και πάλι να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με γκολάρα του Βαλβέρδε για το 3-3.

Ρεάλ Μαδρίτης: Λούνιν, Καρβαχάλ, Ρούντιγκερ, Τσουαμενί, Μεντί, Καμαβινγκά, Κρόος (72′ Μόντριτς), Βαλβέρδε, Μπέλιγχαμ, Βινίσιους (86′ Χοσέλου), Ροντρίγκο (72′ Μπραχίμ).

Μάντσεστερ Σίτι: Ορτέγκα, Ακάντζι, Στόουνς, Ντίας, Γκβάρντιολ, Ρόδρι, Κόβασιτς, Μπερνάρντο Σίλβα, Φόντεν (87′ Άλβαρες), Γκρίλις, Χάαλαντ