Χωρίς νικητή στον Βόλο!

Σάββατο, 13 Απριλίου 2024 - 20:05

Ατρόμητος και Βόλος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ, με τους Περιστεριώτες να βάζουν... φρένο στην ομάδα της Μαγνησίας και να την αναγκάζουν στην πρώτη απώλεια βαθμών.

1.74 3.5 4.5 1.77 1.97 1.3 3.35 1.85 1.85 1.2 1.3 1.92

Ο Ατρόμητος δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στον Βόλο παρά το γεγονός ότι βρέθηκε δύο φορές μπροστά στο σκορ, παρόλα αυτά κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας και να προκαλέσει την πρώτη απώλεια βαθμών για την ομάδα της Μαγνησίας.

Ο αγώνας:

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά την αναμέτρηση και μάλιστα κατάφεραν να πάρουν θέση οδηγού στο ματς από νωρίς. Μετά από κόρνερ του Βόλου, οι παίκτες του Ατρομήτου έκλαψαν τη μπάλα, βγήκαν σε αντεπίθεση με τον Αντζιέλσκι να τροφοδοτεί τον Αθανασίου που πλάσαρε και έκανε το 1-0 για την ομάδα του στο 18ο λεπτό. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε με τις δύο ομάδες ναμην μπορούν να απειλήσουν σημαντικά. Όμως, οι “κυανέρυθροι” κατάφεραν να φθάσουν στην ισοφάριση λίγο το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Γκαρσία κέρδισε πέναλτι μετά από μαρκάρισμα του Αθανασίου. Ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση, ο Μαρκετζιάνι απέκρουσε σε πρώτη φάση, αλλά ο επιθετικός του Βόλου πήρε το ριμπάουντ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, ο Βόλος προσπάθησε να κάνει την ολική ανατροπή με τον Ντε Καμπς στο 49ο λεπτό όμως το σουτ που επιχείρησε ήταν άστοχο. Ο Ατρόμητος όμως, κατάφερε να απαντήσει και στην ουσία να περάσει και πάλι μπροστά στο σκορ στο 7ο λεπτό. Ο Αντζιέλσκι κέρδισε πέναλτι μετά από χέρι του Σιέλη, με τον Πολωνό να σκοράρει από την άσπρη βούλα και να βάζει την ομάδα του μπροστά στο σκορ. Ο Βόλος όμως είχε απάντησε και πάλι. Ο Γκλάβστσις με πανέμορφη εκτέλεση πέναλτι σκόραρε στο 80' και έγραψε το τελικό 2-2.

ΓΚΟΛ: 45’+2′ Γκαρσία, 80′ Γκλάβτσιτς / 18′ Αθανασίου, 70′ (πεν.) Αντζιέλσκι
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 56′ Σιέλης, 59′ Ασεχνούν, 83′ Ντε Καμπς / 22′ Βρακάς, 45′ Αθανασίου, 53′ Αντζιέλσκι, 77′ Τριμμάτης, 86′ Καμαρά

ΒΟΛΟΣ (Χρήστος Κόντης): Κόβατς, Λούνα, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Μύγας, Ντε Καμπς (89′ Μπαριέντος), Γκλάβτσιτς, Μπερτόγλιο (73′ Τρουιγιέ), Κόμπα, Ασεχνούν (90’+3′ Ποπέσκου), Γκαρσία.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάσα Ίλιτς): Μαρκετζιάνι, Γκονζάλες, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Αθανασίου, Τριμμάτης, Κούντε (90’+7′ Καραμάνης), Καμαρά, Βρακάς (82′ Ρομπάιγ), Αντζιέλσκι (72′ Βέργος), Βαλένσια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής των playouts της Super League:

Πανσερραϊκός – ΟΦΗ 2-2
Βόλος – Ατρόμητος 2-2
19:30 ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης
20:00 Κηφισιά – Παναιτωλικός