Πέμπτη, 26 Μαΐου 2022 - 11:47

Η Μπανταλόνα υποδέχεται την Τενερίφη, ενώ η Φενέρμπαχτσε την Νταρουσάφακα.

ΙΣΠΑΝΙΑ

ΜΠΑΝΤΑΛΟΝΑ(4)-ΤΕΝΕΡΙΦΗ(5)
Πρεμιέρα στα πλέι οφ και ανοιχτό ζευγάρι και εδώ. Η Μπανταλόνα έμπειρη ομάδα με στόχο την τετράδα. Αν και γερασμένη παίζει και άμυνα φέτος και έχει κερδίσει και την Μπάρτσα εντός. Πάντως δεν πήγε καλά στο Γιουροκαπ που είχε στόχο και στο τέλος είχε διακυμάνσεις και έχασε την 3η θέση. Στις κλασικές καλές ομάδες η Τενερίφη με καλή χημεία και δυνατή έδρα που έχει νικήσει την Ρεάλ μην ξεχνάμε. Είχε διακυμάνσεις και μια περίοδο που έκανε και 4 συνεχόμενες ήττες αλλά πήρε το Τσάμπιονς Λιγκ και έχει ψυχολογία. Χωρίς άγχος.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Μικρό προβάδισμα η έδρα και σωστά στο 1.70 και -2. Προς άσο.

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Η σειρά των πλέι οφ είναι στις 2 νίκες με την σειρά των αγώνων 1-1-1ξεκινώντας από την έδρα αυτού που έχει το πλεονέκτημα

ΦΕΤΟΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ(1)-ΓΚΡΑΝ ΚΑΝΑΡΙΑ(8) 2-0(98-80,82-64*)
ΡΕΑΛ(2)-ΜΑΝΡΕΣΑ(7) 1-1(75-86,92-87*)
ΒΑΛΕΝΘΙΑ(3)-ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ(6) 1-1(67-72,78-71*)
ΜΠΑΝΤΑΛΟΝΑ(4)-ΤΕΝΕΡΙΦΗ(5) 1-1(58-74,79-72*)

ΤΟΥΡΚΙΑ

ΦΕΝΕΡ(1)-ΝΤΑΡΟΥΣΑΦΑΚΑ(5)
Το 2ο ματς στη σειρά. Αρχικά ζευγάρι με φαβορί την Φενέρ και στις 3 νίκες αλλά θέλει προσοχή. Η Φενέρ πάντα με ακριβό ρόστερ και θα παλέψει για τον τίτλο με την Εφές. Κακό κλίμα από τον αποκλεισμό στην Ευρωλίγκα αλλά πήρε την 1η θέση. Απέκλεισε με 2-1 την Μπούρσασπορ. Η Νταρουσάφακα είναι πάντα μια έμπειρη ομάδα που βρέθηκε πολύ ψηλά με την άμυνα και την καλή της χημεία αν και δεν έχει ακριβό ρόστερ. Απέκλεισε με μειονέκτημα και δύο διπλά(!) -χάνοντας 25π εντός!-με 2-1 την Γκαζιάντε! Η Φενέρ με περίπατο και 94-69(47-40ημ) έκανε το 1-0.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ:Στο -12 το ματς αλλά καμία αξία. Πονηρό ματς που μπορεί να είναι εντελώς διαφορετικό σε εξέλιξη από το άνετο 1-0 της Φενέρ. Προς διπλό με 12π.

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Η σειρά των πλέι οφ είναι στις 3 νίκες με την σειρά των αγώνων 2-2-1 ξεκινώντας από την έδρα αυτού που έχει το πλεονέκτημα

ΦΕΝΕΡ(1)-ΝΤΑΡΟΥΣΑΦΑΚΑ(5) 1-1 (61-79,75-65*
ΕΦΕΣ(2)-ΓΑΛΑΤΑ(3) 1-1 (85-92,103-91*)