Basket League: Για το 2-0 ο Παναθηναϊκός

Τρίτη, 31 Μαΐου 2022 - 12:23

Εύκολο έργο αναμένεται να έχουν οι "πράσινοι" και στον δεύτερο ημιτελικό της Basket League απέναντι στη μαχητική Λάρισα.

ΛΑΡΙΣΑ(6)-ΠΑΟ(2)
Το δεύτερο ματς στα ημιτελικά στις 3 νίκες. Απόλυτο φαβορί για το 3-0 ο Παναθηναϊκός ασφαλώς. Στο 1-0 ο Παναθηναϊκός. Κακή πορεία φέτος ο Παναθηναϊκός που έχει ρίξει το μπάτζετ και απογοήτευσε και στην Ευρωλίγκα. Εχει και ήττα σοκ από +19 στον Αρη και έχασε και την 1η θέση. Τέλος ο κόουτς Πρίφτης(12/4), γύρισε ο Βόβορας. Βελτιωμένος. Απέκλεισε άνετα 2-0 τον Άρη με ένα 20-0 στο Παλέ στο 2ο ματς. Υπέρβαση έχει κάνει η Λάρισα αν και είχε κακή αρχή και έφυγε ο κόουτς Παπανικολόπουλος(16/11), καθώς εξασφάλισε τα πλέι οφ και την 6η θέση με τις αλλαγές της. Τρομερή φόρμα και απέκλεισε με 2-0 (από -10 στο πρώτο ματς και από -8 στην παράταση στο 2ο) με την άμυνα τον Κολοσσό. Με μέτρια εικόνα ο Παναθηναϊκός έκανε το 1-0, άνετα βέβαια με 87-77. Ο Παναθηναϊκός 10-15π.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Ο Παναθηναϊκός 10-15π και οριακό με -15. Προς άσο ίσως αν παίξουμε κάτι, καθώς η Λάρισα κοντράρισε τους πράσινους που δεν ήταν και καλά στο πρώτο ματς. Ισως όμως επειδή δεν διαθέτει το βάθος του αντιπάλου να μην έχει πολλές δυνάμεις σήμερα. Οριακό.

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Η σειρά των πλέι οφ είναι στις 3 νίκες με την σειρά των αγώνων 1-1-1-1-1, ξεκινώντας από την έδρα αυτού που έχει το πλεονέκτημα.