Πλέι οφ ACB: Ξεκαθάρισμα λογαριασμών

Τρίτη, 31 Μαΐου 2022 - 14:07

Ο τρίτος προημιτελικός με αντιπάλους Μπανταλόνα και Τενερίφη (1-1) κρίνει απόψε την πρόκριση στην τετράδα, μικρό προβάδισμα στους γηπεδούχους.

ΜΠΑΝΤΑΛΟΝΑ(4)-ΤΕΝΕΡΙΦΗ(5)
Το 3ο ματς στα πλέι οφ και ανοιχτό ζευγάρι είχαμε πει. Ο νικητής στα ημιτελικά. Στο 1-1. Η Μπανταλόνα έμπειρη ομάδα με στόχο την τετράδα. Αν και γερασμένη παίζει και άμυνα φέτος και έχει κερδίσει και την Μπάρτσα εντός. Πάντως δεν πήγε καλά στο Γιούροκαπ που είχε στόχο και στο τέλος είχε διακυμάνσεις και έχασε την 3η θέση. Στις κλασικές καλές ομάδες η Τενερίφη, με καλή χημεία και δυνατή έδρα που έχει νικήσει την Ρεάλ μην ξεχνάμε. Είχε διακυμάνσεις, μια περίοδο έκανε και 4 συνεχόμενες ήττες αλλά πήρε το Τσάμπιονς Λιγκ και έχει ψυχολογία. Χωρίς άγχος. Απίστευτο αποτέλεσμα στην πρεμιέρα, 1-0 η Μπανταλόνα με 100-68 (!) και 27-7 στο δεκάλεπτο! Απάντησε ανάλογα η Τενερίφη με 103-76 και 1-1.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Τελικός πρόκρισης. Η έδρα μικρό προβάδισμα και στο 1.60 και -3 σωστά. Αλλά ντέρμπι. Πάντως έχει προβάδισμα η Μπανταλόνα που είναι και πιο όνομα.

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Η σειρά των πλέι οφ είναι στις 2 νίκες με την σειρά των αγώνων 1-1-1ξεκινώντας από την έδρα αυτού που έχει το πλεονέκτημα