Πλέι οφ BBL: Παίρνει.. σκούπα η Αλμπα;

Παρασκευή, 3 Ιουνίου 2022 - 14:11

Τρίτο ματς στα ημιτελικά του γερμανικού πρωταθλήματος, η πρωταθλήτρια καλείται απόψε να τελειώσει την σειρά στην έδρα της Λούντβιγκσμπουργκ.

ΛΟΥΝΤΒΙΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ(4)-ΑΛΜΠΑ(1)
Το 3ο ματς και στις 3 νίκες και φαβορί η Αλμπα σαφώς. Στο 2-0 η Αλμπα που πάντως δεν είχε νίκη στην κανονική περίοδο με την Λούντβι! Η πρωταθλήτρια είχε διακυμάνσεις λόγω Ευρωλίγκα. Παραμένει σε τρομερή φόρμα και με περίπατους απέκλεισε 3-0 την Μπάμπεργκ. Η Λούντβιγκσμπουργκ πέρσι ήταν άνετα πρώτη στην κανονική περίοδο! Φέτος ξεκίνησε μουδιασμένα αλλά πήγε Φ4 στο Τσάμπιονς Λιγκ. Σκληρή ομάδα, απέκλεισε δύσκολα με 3-0 την Ουλμ(στην παράταση και τα δύο εντός)! Η Αλμπα δύσκολα έκανε το 1-0 εντός με 89-84 και με περίπατο το 2-0 (100-76).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Η Αλμπα φαβορί, καθώς είναι άλλη κλάση. Αλλά δεν είναι κακή η Λούντβι και θα παλέψει. Στο 1.47 και -5 σωστά ίσως αλλά δεν αξίζει κάτι. Ματς που θα παλέψει ή μέχρι τέλους η γηπεδούχος ή θα πάει 10π χαλαρά στην Αλμπα.

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Η σειρά των πλέι οφ είναι στις 3 νίκες με την σειρά των αγώνων 2-2-1 ξεκινώντας από την έδρα αυτού που έχει το πλεονέκτημα.