Α' Ολλανδίας: Φαβορί με combo bet!

Κυριακή, 10 Απριλίου 2022 - 07:50

Αξία στους «μεγάλους» στις σημερινές αναμετρήσεις της Eredivisie και συνδυάζουμε τις νίκες τους με πονταρίσματα τερμάτων.

ΧΕΡΕΝΦΕΝ – ΓΚΡΟΝΙΝΓΚΕΝ
Η Χέρενφεν ξεκίνησε μουδιασμένα, αλλά στην συνέχεια βελτιώθηκε και απάντησε δικαίως στην Σπάρτα. Για πρώτη φορά από τον Οκτώβριο «τρέχει» ένα αήττητο τεσσάρων αγωνιστικών (με τρεις ισοπαλίες), χτίζοντας διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη. «Νερόβραστη» κρίνεται η σεζόν, σκέφτεται ήδη την επόμενη ημέρα, έχει συμφωνήσει με τον φαν Βόντερεν (Γκόου Αχέντ Ιγκλς). Αμφίβολος ο Μάντσεν (μ. 22/0), εκτός ο φαν Ακεν (α. 2/0). Η Γκρόνινγκεν έβαλε δύσκολα στον Αγιαξ, προηγήθηκε αλλά δέχτηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Πρώτη ήττα μετά το εξαιρετικό 3-2-0 που είχε προηγηθεί, συνεχίζει την καταδίωξη της Ουτρέχτης. Αμφίβολος ο βασικός μέσος Σουσλόφ (26/1).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Μαχητική αλλά με συγκεκριμένο… ταβάνι η φετινή Χέρενφεν. Πιο ανταγωνιστική αλλά με αρκετές μεταπτώσεις η Γκρόνινγκεν. Δεν… βγαίνει άκρη, έχει τύχη η ισοπαλία.

ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ – ΒΑΑΛΒΑΙΚ
Η Αϊντχόφεν βρέθηκε να χάνει 3-0 στο 25’ αλλά σταδιακά βελτίωσε την εικόνα της, στην επανάληψη πίεσε και επιβραβεύτηκε με την ισοφάριση στις καθυστερήσεις. Πρώτη απώλεια βαθμών μετά από έξι κολλητές νίκες και μοιραία έχασε έδαφος στην μάχη του τίτλου. Την Πέμπτη απέσπασε 0-0 στην Αγγλία με την Λέστερ, ακολουθεί η ρεβάνς. Εκτός οι Ομπίσπο (α. 17/1), Μβέντε (α. 19/1). Η Βααλβάικ περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, στο φινάλε βρήκε από το… καβούκι της και κατάφερε να… κλέψει τον βαθμό από την καλύτερη Ουτρέχτη. Χάρη σε ένα αήττητο τριών αγωνιστικών έχτισε διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη. Δεν έχουν αναφερθεί ιδιαίτερα αγωνιστικά προβλήματα, μετρά μόλις μια νίκη στην ιστορία της στο Αϊντχόφεν (1993).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Ακόμα και με αλλαγές η Αϊντχόφεν δεν θα συναντήσει προβλήματα κόντρα σε μια ομάδα με συγκεκριμένο ταβάνι. Αδιάφορος βέβαια ο άσος, ρισκάρουμε και θα τον συνδυάσουμε με αμφίτερμα.

ΦΙΤΕΣΕ – ΚΑΜΠΟΥΡ
Η Φιτέσε ήταν ανταγωνιστική στο Αλκμααρ, αλλά δεν είχε την αποτελεσματικότητα των γηπεδούχων και δεν κατάφερε να σώσει ούτε τον βαθμό σε ένα μοιρασμένο ματς. Σε… κακό φεγγάρι, έχει συμβιβαστεί σε μόλις ένα τρίποντο στα οκτώ τελευταία ματς αλλά χάρη στον εξαιρετικό πρώτο γύρο, έχει παγιωθεί στην πρώτη επτάδα. Αμφίβολοι οι Οροζ (α. 21/3), Ντάσα (α. 25/0), εκτός οι Σούμπερτ (τ. 14 συμ.) και Φρεντέρικσεν (ε. 24/7). Ούτε η – αναγκαστική – αλλαγή τεχνικού έφερε αποτέλεσμα στην Καμπούρ που δεν κατάφερε να σώσει ούτε τον βαθμό στο μοιρασμένο ματς με τη Ναϊμέγκεν. Δεδομένη η έλλειψη αυτοπεποίθησης, μετρά μόλις ένα τρίποντο στα 12 τελευταία ματς. Εξέτισε ο βασικός μέσος Μαλούν (26/4), δεν υπολογίζονται και πάλι οι βασικοί Στέφενς (τ. 25 συμ.) και Μπούρε (ε. 20/6).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Σε κακό… φεγγάρι και οι δύο ομάδες και έτσι το σετ θα μπορούσε να είναι πιο μοιρασμένο. Ρισκάρουμε και θα συνδυάσουμε τον άσο με γκολ/γκολ.

ΧΕΡΑΚΛΕΣ – ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ
Η Χεράκλες παρουσιάστηκε πειθαρχημένη στο Σιτάρντ, άξιζε γκολ από το πρώτο ημίχρονο για να επιβραβευτεί εν τέλει σε ένα εντυπωσιακό δεκάλεπτο στην επανάληψη. Για πρώτη φορά φέτος επικράτησε εκτός έδρας και έχτισε έτσι σεβαστή διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη. Δεν υπολογίζεται και πάλι ο βασικός τερμ. Μπλάσβικ (22 συμ.), σταθερά εκτός οι Σιρχάους (ε. 18/4), Φλουτ (μ. 12/3), Αζαουί (ε. 12/3). Η Φέγενορντ τα… βρήκε σκούρα από την πειθαρχημένη Βίλεμ, αλλά επέμεινε και δικαιώθηκε Διατηρήθηκε στην 3η θέση που δίνει απευθείας ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο όσο παλεύει για την ευρωπαϊκή διάκριση. Την Πέμπτη αναδείχτηκε ισόπαλη με την 3-3 με την Σλάβια για τα προημιτελικά του Κόνφερενς Λιγκ, ακολουθεί άμεσα η ρεβάνς. Αμφίβολος ο βασικός μπακ Χερτράουντα (α. 23/1), χάνει το φινάλε της σεζόν ο βασικός τερματοφύλακας Μπάιλοου (22 συμ.).

EKTIMHΣΗ: Η Χεράκλες παλεύει όλα τα εντός έδρας ματς αλλά δεν πείθει πως μπορεί να διεκδικήσει κάτι περισσότερο πέραν της παραμονής. Συνδυάζουμε το διπλό με over 1,5.

ΤΣΒΟΛΕ – ΑΛΚΜΑΑΡ
Η Τσβόλε στο φινάλε πήρε περισσότερα ρίσκα και δέχτηκε γκολ στις καθυστερήσεις στο ντέρμπί μίσους από την Γκόου Αχέντ Ιγκλς. Η τρίτη σερί ήττα την διατήρησε στην τελευταία θέση και ψάχνει πλέον την υπέρβαση με δύσκολο πρόγραμμα στα έξι τελευταία ματς. Εξέτισε ο φαν ντε Μπελτ (μ. 24/2), αμφίβολος ο Σαϊμάκ (μ. 21/1), γνωστές απουσίες οι Κέρστεν (α. 13/0) και Χάουμπερτς (μ. 17/1). Αποστολή εξετελέσθη για την Αλκμααρ που επιβλήθηκε της Φιτέσε σε μια μοιρασμένη αναμέτρηση. Απάντησε ιδανικά στο 0-1-1 που είχε προηγηθεί, εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία της Τβέντε και «πάτησε» στην 4η θέση που ενδέχεται να δώσει απευθείας ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Γκολ/γκολ με over τα επτά από τα οκτώ τελευταία ματς.

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Η Τσβόλε παρουσιάζεται βελτιωμένη αλλά και αφελής στα τελευταία ματς. Η Αλκμααρ έχει τον πρώτο λόγο αλλά το διπλό προσφέρεται σε «φαγωμένη» τιμή και θα το προσπεράσουμε, επιλέγοντας τον συνδυασμό γκολ/γκολ με over.