Α' Ολλανδίας:«Εξάποντο» ματς στο Σιτάρντ!

Σάββατο, 16 Απριλίου 2022 - 02:16

Τα νεύρα θα ξεχειλίζουν στο ντέρμπι παραμονής της Φορτούνα με την Σπάρτα και το under φαντάζει συνετή επιλογή.

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΣΙΤ. – ΣΠΑΡΤΑ ΡΟΤ.
Η Φορτούνα Σιτάρντ ήταν τυχερή που δέχτηκε μόνο ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο στην Ουτρέχτη, στην επανάληψη βελτιώθηκε όμως και απάντησε. Βαθμός «χρυσάφι», απεγκλωβίστηκε από την επικίνδυνη ζώνη αλλά με μόλις ένα τρίποντο στα έξι τελευταία ματς, πρωταγωνιστεί στο σήριαλ παραμονής. Νέο πρόβλημα ο βασικός Ριέντστρα (μ. 27/2), δεν υπολογίζεται και πάλι ο Γιάνσεν (α. 15/0).Η Σπάρτα έβαλε δύσκολα στον Αγιαξ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη δεν κατάφερε να ακολουθήσει τον ρυθμό των πρωτοπόρων. Πρώτη ήττα μετά από τρεις αγωνιστικές και μοιραία υποχώρησε στην τελευταία θέση, την Δευτέρα θα δώσει ματς… έξι λεπτών (!) με την Φιτέσε όπου προηγείται 1-0 στο 90’!

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Κλασικό ντέρμπι παραμονής ανάμεσα σε δύο ομάδες που πρωταγωνιστούν στην μάχη της ουράς. Περιμένουμε μάχη υπομονής, που δύσκολα θα ξεφύγει στο σκορ, λογικό το under καθώς και οι δύο δεν φημίζονται για τις επιθετικές αρετές.