Αμφίσκορο στο Στρασβούργο

Παρασκευή, 29 Απριλίου 2022 - 13:17

Η Παρί αντιμετωπίζει εκτός έδρας το δυνατό Στρασβούργο. Αξίζει το Goal/goal.

ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ – ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ

Το Στρασβούργο έχασε 0-1 από τη Λιλ, έπειτα από ένα παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ελαβε έτσι τέλος το αήττητο σερί των έντεκα αγώνων, γνωρίζοντας 2η ήττα σε 16 παιχνίδια και έχασε έδαφος στη μάχη της διεκδίκησης του ευρωπαϊκού εισιτηρίου. Τα οκτώ από τα εννέα τελευταία παιχνίδια έχουν έρθει Under. Χωρις απουσίες.

Η Παρί αν και από το 57' έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα, έμεινε στο ισόπαλο 1-1 κόντρα στη Λανς. Εξασφάλισε πάντως και μαθηματικά το πρωτάθλημα σε μία σεζόν ωστόσο που ο μεγάλος στόχος ήταν το Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ έμεινε και εκτός του τελικού Γαλλίας! Τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ματς έχουν έρθει Goal/goal. Τιμωρημένος ο Γκέιγ (24/3). Τραυματίες οι Ντράξλερ (18/2), Παρέδες (15/1), Ντιαλό (12/0) και Ικάρντι (24/4).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Το Στρασβούργο είναι από τις καλές ομάδες του Σαμπιονά μπορεί να σκοράρει κόντρα στην Παρί και θα πάμε έτσι στο Goal/goal.