Α’ Βελγίου: Με γκολ στην «μάχη» της Ευρώπης!

Δεύτερο ραντεβού σε λίγες ημέρες για Αντερλεχτ και Αντβέρπ και το κίνητρο και των δύο ομάδων μας… στρέφει σε ποντάρισμα τερμάτων.

1.45 3.9 5.85 1.87 1.74 1.32 2.82 1.82 1.77 1.1 1.18 2.3

Ματς για τα πλέι οφ «1-4».
21:30, Νόva Sport 3

ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ - ΑΝΤΒΕΡΠ

Η Αντερλεχτ ήταν το απόλυτο αφεντικό του εκτός έδρας ματς απέναντι στην Αντβέρπ, προηγήθηκε στο δεκάλεπτο και με εκρηκτικό πρώτο δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, έφτασε στο εμφατικό 4-0 κατακτώντας το πρώτο τρίποντο στα πλέι οφ. Το εντός έδρας ματς με την ίδια αντίπαλο αποκτά ξεχωριστή σημασία, καθώς με νίκη σφραγίζει την 3η θέση και μαζί το εισιτήριο για το Κόνφερενς Λιγκ. Εκτός δράσης παραμένουν οι Κουαμέ (μ. 28/8) και Ασιμέρου (μ. 31/3). Η Αντβέρπ κυνηγούσε την Άντερλεχτ στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο, στο ξεκίνημα της επανάληψης θέλησε να πάρει περισσότερα ρίσκα και μοιραία συνετρίβη. Μόλις δύο βαθμοί και ένα γκολ στα τελευταία τέσσερα ματς, στην τελική ευθεία της σεζόν έριξε στροφές και η κατάκτηση ευρωπαϊκού εισιτηρίου δυσκολεύει σημαντικά, αν και στη χειρότερη περίπτωση θα έχει δεύτερη ευκαιρία μέσω των μπαράζ που προβλέπονται στην τελική φάση των πλέι οφ. Ο τεχνικός Βερστράτε, μετρά… μέρες στον πάγκο σύμφωνα με τον τοπικό Τύπο, δεν υπολογίζονται οι Εγκεσταϊν (ε. 17/0), Ενγχελς (α. 16/2), Φίσερ (ε. 18/3), Βερστράετε (μ. 31/2).

ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Λογικός ο ισχυρός φαβοριτισμός της Αντερλεχτ με… νωπές άλλωστε τις μνήμες από το ματς των δύο ομάδων την Κυριακή. Ο άσος δεν έχει ιδιαίτερη αξία στο 1.60, θα προτιμησουμε τον συνδυασμό γκολ/γκολ με over στο 2.12.

11/05/2022First Division A: Championship Round