Παρασκευή, 20 Μαΐου 2022 - 02:26

Η αναμέτρηση Ιστρα-Σλάβεν Μπελούπο ανοίγει την αυλαία της 36ης και τελευταίας αγωνιστικής του κροατικού πρωταθλήματος.

1.91 3.4 3.2 1.88 1.71 1.3 2.85 1.62 2 1.28 1.18 1.65

ΙΣΤΡΑ-ΣΛΑΒΕΝ ΜΠΕΛΟΥΠΟ
Η Ιστρα εκμεταλλεύτηκε τραγικό λάθος στην άμυνα της Χάιντουκ και άνοιξε το σκορ, δεν έκανε το 2-0 στο 30' και έκτοτε την πήρε ο κατήφορος. Στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου υπέπεσε σε πέναλτι, στην επόμενη φάση έμεινε με δέκα και στο 2ο μισό είναι τυχερή που δεν συνετρίβη (3-1). Δεύτερη διαδοχική αποτυχία, ουσιαστικά έσωσε την κατηγορία επειδή υπήρξε χειρότερος αντίπαλος, η Ντραγκόβολιατς. Τιμωρημένοι οι Κάσερες (μ. 17/2), Μαχμούντ (μ. 24/3, 3 ασίστ), Πέρκοβιτς (α. 25/3).
Η Σλάβεν Μπελούπο ήταν κατά τι χειρότερη από τη Ριέκα, αλλά επιθετικά είχε τις στιγμές της (τετ α τετ στο 15', δοκάρι στο 32'), δεν πτοήθηκε από το 1-0 του αντιπάλου, για να το γυρίσει σε 3' και να ισοφαριστεί στο τελευταίο τέταρτο (2-2), εν γένει δίκαιη μοιρασιά. Δεν χάνει στα τελευταία τέσσερα (1-3-0), μπορεί στην άμυνα να υπήρξε σοβαρό θέμα καθ' όλη τη διάρκεια της σεζόν, αλλά κλείνει τη σεζόν με θετικό πρόσημο και ετοιμάζεται για την επόμενη. Τιμωρημένοι οι Κριστάνοβιτς (ε. 28/10, 2 ασίστ), Μάρινα (μ. 28/2), λογικά εκτός ο Λάουσιτς (μ. 22/2, 2 ασίστ).
ΕΚΤΙΜΗΣΗ: Εντελώς αδιάφορη αναμέτρηση, τα ματς της Ιστρα έχουν πολλά γκολ και με το over στο 2.00 εκεί πάει το ποντάρισμα μας.